autumn.jpgautumn1.jpg

OFERTY PRACY DLA ABSOLWENTÓW

 

AKTUALNE OFERTY PRACY DLA ABSOLWENTÓW

 • Mechanik samochodowy (zawodowe – mechanik, bezrobotny do 30 roku życia)

 • Specjalista ds. sprzedaży – Przyborów (obsł. kasy fiskalnej, bezrobotny do 30 r. życia)

 • Pracownik obsługi stacji paliw – Racula (zawodowe, komputer, badania sanitarne.)

 • Pracownik ogólnobudowlany (min. 3 lata doświadczenia)

 • Pracownik montażu zabudowy i wyposażenia (zawodowe, umiejętności stolarskie, znajomość rysunku technicznego)

 • Pracownik budowlany/fizyczny – Polska/Niemcy (doświadczenie, praca pow. 3 m)

 • Kasjer/sprzedawca (osoba do 30 roku życia)

 • Fryzjer damsko-męski (min. zawodowe)

 • Sprzedawca (średnie) x2

 • Pracownik obsługi sklepu w Lubięcinie x2

 • Specjalista HR (wyższe, roczne doświadczenie, komunikatywny j. angielski)

 • Sekretarka (średnie, min. półroczne doświadczenie, komunikatywny j. angielski)

 • Kucharz (wskazane wykształcenie kierunkowe lub doświadczenie w zawodzie)

 • Mechanik samochodowy (zawodowe kierunkowe, doświadczenie) x2

 • Przedstawiciel handlowy – sprzedawca systemów zabezpieczeń ładunków (bezrobotny, średnie, prawo jazdy kat. B, mile widziana znajomość branży transportowej)

 • Kasjer/sprzedawca (min. zawodowe) x2

 • Pracownik obsługi sklepu internetowego (znajomość obsługi MS Office, obróbki zdjęć)

 

Targi Pracy

Erazmus + Podsumowanie

 

24 listopada 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu w ramach programu ERASMUS + pn.”Nitki za granicą”, finansowanego w całości ze środków Unii Europejskiej. Wartość projektu 66tyś. euro.
W spotkaniu uczestniczyli Członek Zarządu Powiatu Nowosolskiego Andrzej Ogrodnik, Dyrektor ZSP nr 2 Renata Sawicka-Dytko, przedstawicielka Stowarzyszenia Semper Avanti Anna Paprocka-Pańko – koordynator projektu, nauczyciele, uczestnicy projektu oraz ich rodzice. W projekcie brało udział 29 uczniów kształcących się w zawodach technik usług fryzjerskich oraz technik inżynierii środowiska i melioracji. Celem głównym projektu był wyjazd na miesięczną praktykę zagraniczną. Praktyka realizowana była w Berlinie (kwiecień-maj 2016r.) W trakcie przygotowań do wyjazdu uczestnicy projektu odbyli szkolenia językowe oraz uczestniczyli w przygotowaniu pedagogiczno-kulturowym . Praktyka zawodowa realizowana była przez 4 tygodnie w zakładach prywatnych oraz instytucjach miejskich. W dni wolne od pracy uczestnicy brali udział w programie kulturowym przygotowanym przez organizację przyjmującą Gesellschaft für Europabildung.
Wszyscy
uczestnicy czemu otrzymali pozytywne oceny końcowe. Warto zwrócić uwagę na fakt, że aż 6 uczennic otrzymało oceny celujące oraz propozycje pracy. Po 4 tygodniach wszyscy wrócili do Polski z bagażem doświadczeń zawodowych oraz międzykulturowych. Dla większości uczniów był to pierwszy samodzielny wyjazd, z dala od rodziny. Wszyscy uczestnicy otrzymali stosowne certyfikaty Europass Mobilność potwierdzające odbycie praktyki oraz udział w zajęciach projektowych. Jak podkreśla szkolny koordynator projektu Adam Wąwoźny udział w tego rodzaju przedsięwzięciach to olbrzymia szansa dla młodych ludzi na rozwijanie kompetencji językowych, zawodowych, osobistych oraz kształtowanie postaw przedsiębiorczych przez co łatwiej będzie im zaistnieć na rynku pracy po zakończeniu nauki. Opiekunami podczas wyjazdu byli Anna Maćkowiak – nauczyciel języka niemieckiego, Iwona Frankowska – nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz Adam Wąwoźny – doradca zawodowy.

 

Pragniemy podziękować Wszystkim za zaangażowanie, trud i wysiłek włożony w realizację projektu, szczególne słowa uznania kierujemy do uczestników, którzy godnie reprezentowali naszą placówkę.

OFERTY PRACY

AKTUALNE OFERTY PRACY DLA ABSOLWENTÓW

 

Wszystkie zamieszczone ogłoszenia pochodzą z bazy
Powiatowego Urzędu Pracy w Nowej Soli

 

 • Mechanik pojazdów samochodowych (wykształcenie zawodowe)

 • Sprzedawca (obsługa kasy, min. 0.5 roku dośw.)

 • Utrzymanie ruchu (wykształcenie w kierunku mechanik, ślusarz lub obsługa maszyn CNC, bardzo dobra znajomość sterowania 840 D, znajomość zagadnień z zakresu hydrauliki, pneumatyki i mechaniki)

 • Pomocnik lakiernika samochodowego (umiejętność lakierowania i szpachlowania)

 • Pracownik budowlany (min. 1 rok doświadczenia)

 • Ślusarz-mechanik (uprawn. spawalnicze, min. 1 rok doświadczenia)

 • Specjalista ds. obsługi zamówień części sam. (prawo jazdy kat. B, znajomość branży)

 • Regionalny kierownik sprzedaży (min. średnie, doświadczenie w sprzedaży)

 • Tynkarz-malarz (min. podstawowe, 3-letnie doświadczenie)

 • Konsultant ds. sprzedaży (min. średnie, doświadczenie, obsługa komputera)

 • Kasjer-sprzedawca (min. podstawowe)

 • Pracownik biurowy (min. średnie, obsługa komputera, znajomość j. niem., kat. B)

 • Kasjer-fakturzysta-magazynier (min. zawodowe, obsługa komp., uprawn. na wózek widłowy, książeczka SANEPID)

 • Kasjer-sprzedawca (książeczka SANEPID)

 • Pracownik obsługi klienta

 • Pracownik budowlany - murarz (zawodowe tech., min. 0.5 roku dośw.)

 • Mechanik – ślusarz (zawodowe/średnie)

 

8 Ogólnopolski Tydzień Kariery

 

„ Bądź autorem swojej kariery” pod takim hasłem odbył się tegoroczny 8 Ogólnopolski Tydzień Kariery. Na terenie naszej szkoły oraz poza jej murami przeprowadzonych zostało kilka bardzo ciekawych działań. Od wtorku uczniowie klas pierwszych brali udziału
w warsztatach prowadzonych przez panią Lillę Kostrzewską, doradcę zawodowego
z Młodzieżowego Centrum Kariery w Nowej Soli. Warsztaty dotyczyły autoprezentacji. Warsztaty miały na celu podniesienie poczucia własnej wartości i uświadomienie młodzieży jak wiele rzeczy zależy od nas samych. Również we wtorek gościliśmy gimnazjalistów
z „dwójki”, którzy brali udział w warsztatach fryzjerskich przygotowanych przez panią Iwonę Frankowską. W rolę ekspertów wcieliły się uczennice klasy III TFI. Gimnazjaliści mieli możliwość czynnego udziału w warsztatach z czego oczywiście skorzystali. W piątek
w pracowni inżynierii środowiska i melioracji gimnazjaliści z „jedynki” i „dwójki” dokonywali analizy sitowej gruntów w trakcie warsztatów przygotowanych przez panią Magda Hudak. W tym samym czasie na warsztatach fryzjerskich kolejna grupa gimnazjalistów próbowała swoich sił i odkrywała ukryte talenty. Wszystkim warsztatom towarzyszył jeden wspólny cel : zobaczyć, spróbować, zdecydować. Tylko taka forma zajęć może pomóc młodym ludziom w świadomym dokonywaniu wyboru zawodu. W szkole warsztaty dla gimnazjalistów, natomiast uczniowie klas III BW oraz III CW udali się wraz
z wychowawcami do Powiatowego Urzędu Pracy w Nowej Soli. W trakcie spotkań przekazywane były informacje o prawach i obowiązkach osób bezrobotnych oraz o formach pomocy. Słuchacze dowiedzieli się również jakie oferty pracy wpływają do tutejszego urzędu. Ostatni dzień to wizyta uczennic z klasy III CW w firmie Gedia Polnad Sp. zo.o. Dzięki uprzejmości pana Remigiusza Dolaty mogliśmy zapoznać się ze strukturą organizacyjną firmy. Po krótkiej prelekcji nastąpiło zwiedzanie zakładu. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji wszystkich działań.

doradca zawodowy Adam Wąwoźny

Więcej zdjęć w naszej Galerii...

Podkategorie

Joomla templates by a4joomla