autumn.jpgautumn1.jpg

Góra Grosza

Akcja „Góra grosza zakończona”

Od listopada do grudnia w szkołach oraz przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet pod nazwą „Góra grosza”. Zebrane środki są przeznaczone dla dzieci, które wychowują się poza swoją rodziną - w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Najważniejszym celem tej akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Zbiórkę monet przeprowadziliśmy również w naszej szkole. Przy wsparciu ZSP nr 3 udało się nam uzbierać 251, 21 zł . Po mozolnym całotygodniowym liczeniu okazało się, że, uzbieraliśmy 13 732 sztuk monet, w tym 1 684 pięciogroszówek, 4 653 dwugroszówek oraz 7 395 jednogroszówek. Monety ważyły około 32 kg.

Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

Samorząd szkolny