autumn.jpgautumn1.jpg

POMOC MATERIALNA DLA UCZNIÓW - rok szkolny 2015/2016

Urząd Miasta Nowa Sól informuje mieszkańców Gminy Nowa Sól – Miasto o możliwości uzyskania w roku szkolnym 2015/16pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów i słuchaczy kolegiów w formie stypendium szkolnego.

Pomoc materialna jest udzielana uczniom w celu zmniejszenia różnic w dostępie do edukacji, umożliwienia pokonywania barier dostępu do edukacji wynikających z trudnej sytuacji materialnej ucznia, a także wspierania edukacji uczniów zdolnych. Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe. Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do uzyskania pomocy nie może obecnie przekroczyć kwoty 456,00 zł netto. Od 1 października 2015r. zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14.07.2015r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej (Dz.U.2015, poz.1058), kryterium dochodowe uprawniające do świadczenia wzrasta do kwoty 514,00 zł.

Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego wraz z kompletem dokumentów należy złożyć w urzędzie (ul. M. J. Piłsudskiego 12), w terminie od 01 do 15 września 2015r., a w przypadku słuchaczy kolegiów najpóźniej do dnia 15 października 2015r.

Stypendia

Starostwo Powiatowe w Nowej Soli wraz z Fundacja na rzecz Collegium Polonicum w Słubicach, uczestniczy w realizacji XIV edycji programu Stypendiów Pomostowych na rozpoczęcie studiów.

Pomoc stypendialna skierowana jest do młodych, zdolnych osób z terenu powiatu nowosolskiego, które w tym roku zdały maturę w jednej ze szkół ponadgimnazjalnych na terenie naszego powiatu i wybierają się na studia akademickie w Polsce. Stypendium w wysokości 5000 zł, z czego 25 % tej kwoty pochodzi z budżetu powiatu,  wypłacane będzie w 10 miesięcznych ratach po 500 zł.

Poza tym projekt skierowany jest wyłącznie do osób pochodzących z małych miejscowości i z rodzin o trudnej sytuacji materialnej, które uzyskały minimum 90 punktów na maturze.

O rekomendację można się ubiegać do 13 sierpnia, składając wymagane dokumenty w siedzibie Fundacji collegium Polonicum w Słubicach.

Na rok akademicki 2015/ 2016 na nasz teren (powiat nowosolski) dedykowane są dwa takie stypendia.

Szczegółowe informacje na stronie http://fundacjacp.org/pl/news/441-stypendia-pomostowe-na-rozpoczecie-studiow

UŚMIECH DZIECKA BEZCENNY

View the embedded image gallery online at:

Piątkowy poranek 18 czerwca 2015 roku – zimno, zachmurzone niebo, dzień w życiu szkoły jak każdy inny - do czasu kiedy w sekretariacie naszej placówki pojawia się mały chłopiec z olbrzymim uśmiechem na buzi wraz ze swoją mamą. To Adaś Rosłon – pięciolatek , dla którego cała społeczność uczniowska oraz pracownicy szkoły przez kilka miesięcy zbierali plastikowe nakrętki.

Adaś choruje na mózgowe porażenie dziecięce pod postacią lewostronnego niedowładu spastycznego. Jak sam mówi „… mam chorą lewą nóżkę i rączkę , dlatego muszę dużo ćwiczyć. Rehabilitacja jest męcząca, ale wiem, że bez niej nie poradzę sobie w życiu…”. Bez zastanownia postanowiliśmy przyłączyć się do zbiórki ponieważ potrzeby są olbrzymie i znacznie przewyższają możliwości finansowe rodziców, którzy robią wszystko co mogą, aby Adaś wyzdrowiał. Koszt jednego turnusu rehabilitacyjnego to kwota 5200zł lub uzbieranie 5 ton nakrętek.

Zebraliśmy wspólnymi siłami 41 kilogramów nakrętek, które zostały przekazane mamie Adasia pani Joannie. Adaś z otrzymanymi upominkami i jeszcze większym uśmiechem na twarzy opuszczał naszą szkołę. W dalszym ciągu będziemy wspierali Adasia i jego rodziców ponieważ wierzymy, że ta inicjatywa pozwoli pozytywnie nastawionemu do życia młodemu człowiekowi, w pełni pokonać wszelkie trudności i osiągnąć pełną sprawność fizyczną.

PAMIĘTAJCIE!!! KAŻDA NAKRĘTKA JEST NA WAGĘ ZŁOTA. NIE WYRZUCAJCIE ICH DO KOSZA. ZBIERAJCIE, PRZYNOŚCIE DO NAS A MY PRZEKAŻEMY JE W DOBRE RĘCE.

Osoby zainteresowane włączeniem się do akcji prosimy o kontakt ( tel. 683874761 wew.29)

Lub bezpośrednio do pani Barbary Wachowskiej i pana Adama Wąwoźnego,

Wycieczka

View the embedded image gallery online at:

Dzięki uprzejmości Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej  uczniowie I klasy technikum inżynierii środowiska i melioracji mogli uczestniczyć w wycieczkach tematycznych i zapoznać się
z funkcjonowaniem i procesami zachodzącymi w takich miejscach jak  Stacja Uzdatniania Wody, Centralna Oczyszczalnia Ścieków, Centralna Przepompownia  Ścieków  oraz  Składowisko Odpadów.
Ponadto  firma TONSMEIER ZACHÓD umożliwiła naszym uczniom zwiedzenie Sortowni Odpadów Komunalnych.
Organizatorami wycieczek byli : Marta Pasiewicz  oraz Adam Wąwoźny
Serdeczne podziękowania kierujemy dla  pani Magdaleny Gwizdek oraz panów  Roberta Czory, Tomasza Kochańskiego, Zbigniewa Falbagowskiego i Romana Wszołka.

Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy

Wyniki konkursu:

I miejsce - Sandra Kliś - 1 TFI

II miejsce Agata Niewiadomska , Wioleta Wichowska- 1 CW

III Aleksandra Adamczewska - 1 TFI

wyróżnienie- Dżesika Reich - 1 TFI

Organizatorem konkursu był doradca zawodowy Adam Wąwoźny.

W ramach tego samego konkursu kolejnym zadaniem konkursowym było dokonanie rozeznania rynku pracy poprzez przeprowadzenie analizy ofert pracy w okolicznych Urzędach Pracy, w internecie i ogłoszeń w lokalnej prasie. Wynik konkursu okazał się następujący – wyróżnienie zdobyły klasa I TFI i klasa III b wz.

Gratulujemy