autumn.jpgautumn1.jpg

Praktyka w Berlinie

Od 1 kwietnia 2016 roku ruszyły przygotowania do wyjazdu na praktykę miesięczną do Berlina w ramach programu Erasmus +. W przygotowaniu językowym zwanym „crash cours” pod okiem lektorek z Wrocławia brali udział uczniowie technikum usług fryzjerskich
i technikum inżynierii środowiska i melioracji. Zajęcia odbywały się w 3 grupach: dwie grupy szlifowały swoje umiejętności z języka niemieckiego, a jedna grupa zgłębiała tajniki  języka angielskiego. Po pierwszym wyczerpującym dniu przyszedł czas na dzień drugi, a w nim  praktyczne aspekty komunikacyjne połączone z językiem branżowym. Uczestnicy kursu pozytywnie wypowiadali się na temat przygotowania zajęć, jak również mówili
o profesjonalnym podejściu do prowadzonych zajęć przez lektorów. Tylko się cieszyć, bo dobra znajomość języka obcego może w przyszłości odgrywać kluczową rolę w trakcie poszukiwania zatrudnienia.  Już w czwartek kolejne spotkanie, a od piątku rozpoczynamy zajęcia kulturowo-pedagogiczne.

Joomla templates by a4joomla