autumn1.jpg

Inauguracja Nowosolady

W dniu 27 września odbyła się Inauguracja Nowosolady. W tym roku w związku
z oddaniem nowego stadionu przy Liceum Ogólnokształcącym rozpoczęcie Nowosolady miało charakter zawodów lekkoatletycznych. Nasi wspaniali biegacze, skoczkowie i miotacze zaprezentowali się znakomicie osiągając mnóstwo dobrych rezultatów. Wśród utytułowanych lekkoatletów naszego powiatu najlepiej zaprezentowały się: Kamila Picheta i Aleksandra Adamczewska w biegu na 100 m zajmując II i III miejsce, Kamila Świerniak trzecia w pchnięciu kulą i jeszcze raz Ola Adamczewska druga w skoku w dal.

" WSIĄDŹ NA ROWER"

Dnia 25 września w naszym powiecie obchodziliśmy Europejski Dzień Bez Samochodu. W ramach tego święta Starostwo Powiatu Nowosolskiego po raz VIII zorganizowało imprezę pod nazwą " WSIĄDŹ NA ROWER". W imprezie uczestniczyło ponad 250 osób. W tym również reprezentacja naszej szkoły pod „wodzą „ nauczycieli wychowania fizycznego: Danuty Leksyckiej i Leszka Świderskiego.

Imprezę tradycyjnie o godz. 11.00 rozpoczął rajd rowerowy, którego ok. 8 km trasa wiodła ulicami Nowej Soli. Przejażdżka zakończyła się na boisku sportowym Liceum Ogólnokształcącego, gdzie cykliści otrzymali gorący posiłek. Tu również odbyły się drużynowe zawody rekreacyjno – sportowe. W zmaganiach rywalizowało czternaście
5-osobowych drużyn, biorąc udział w kilku rodzajach sztafet sprawnościowych. Na finał odbył się drużynowy konkurs przeciągania liny.

Danuta Leksycka, Leszek Świderski

Nowosolada

View the embedded image gallery online at:

Zakończyły się rozgrywki w piłkę siatkową dziewcząt. Po bardzop wyrównanym meczu nasza reprezentacja została pokonana przez ZSP nr 4 i ostatecznie zajęła IV miejsce.

Również końca dobiegły rozgrywki w tenisie stołowym dziewcząt ora badmintonie chłopców. Naszą szkołę w tych dyscyplinach reprezentowali: Katarzyna Świętek, Aleksandra Adamczewska oraz Łukasz Rychter i Konrad Kubik. W turnieju startowały ekipy wszystkich szkół ponadgimnazjalnych. Ostatecznie nasze drużyny po zacietych walkach zajęły III miejsca.

Nowosolada

View the embedded image gallery online at:

Pomimo braku liderki drużyny Patrycji K. sukces Nitek. 3 miejsce w Finale Powiatowym Nowosolady. Drużyna chłopaków w tenisie stołowym zajęła 2 miejsce ulegając dopiero w finale. Gratulacje dla Nitek.

RUSZYŁA NOWOSOLADA

Inauguracja Nowosolady

View the embedded image gallery online at:

1 października na stadionie liceum ogólnokształcącego odbyła się inauguracja kolejnej edycji Nowosolady. W tym roku w szranki stanęli przedstawiciele siedmiu szkół powiatu nowosolskiego. Zawody miały charakter sportowo – rekreacyjny, czyli konkurencji „na wesoło”. Nasi uczniowie klas pierwszych okazali się: ani nie za szybcy, ani nie za silni, ale za to bawili się wspaniale. Ogólnie zajęliśmy zasłużone szóste miejsce. Mamy nadzieje, że na koniec rozgrywek będzie lepiej.