autumn.jpgautumn1.jpg

Inauguracja Nowosolady

W dniu 27 września odbyła się Inauguracja Nowosolady. W tym roku w związku
z oddaniem nowego stadionu przy Liceum Ogólnokształcącym rozpoczęcie Nowosolady miało charakter zawodów lekkoatletycznych. Nasi wspaniali biegacze, skoczkowie i miotacze zaprezentowali się znakomicie osiągając mnóstwo dobrych rezultatów. Wśród utytułowanych lekkoatletów naszego powiatu najlepiej zaprezentowały się: Kamila Picheta i Aleksandra Adamczewska w biegu na 100 m zajmując II i III miejsce, Kamila Świerniak trzecia w pchnięciu kulą i jeszcze raz Ola Adamczewska druga w skoku w dal.

" WSIĄDŹ NA ROWER"

Dnia 25 września w naszym powiecie obchodziliśmy Europejski Dzień Bez Samochodu. W ramach tego święta Starostwo Powiatu Nowosolskiego po raz VIII zorganizowało imprezę pod nazwą " WSIĄDŹ NA ROWER". W imprezie uczestniczyło ponad 250 osób. W tym również reprezentacja naszej szkoły pod „wodzą „ nauczycieli wychowania fizycznego: Danuty Leksyckiej i Leszka Świderskiego.

Imprezę tradycyjnie o godz. 11.00 rozpoczął rajd rowerowy, którego ok. 8 km trasa wiodła ulicami Nowej Soli. Przejażdżka zakończyła się na boisku sportowym Liceum Ogólnokształcącego, gdzie cykliści otrzymali gorący posiłek. Tu również odbyły się drużynowe zawody rekreacyjno – sportowe. W zmaganiach rywalizowało czternaście
5-osobowych drużyn, biorąc udział w kilku rodzajach sztafet sprawnościowych. Na finał odbył się drużynowy konkurs przeciągania liny.

Danuta Leksycka, Leszek Świderski

 

Nowosolada

View the embedded image gallery online at:
http://zsp2-nitki.pl/2.5/index.php/sport#sigFreeId2a8fb92ad3

Zakończyły się rozgrywki w piłkę siatkową dziewcząt. Po bardzop wyrównanym meczu nasza reprezentacja została pokonana przez ZSP nr 4 i ostatecznie zajęła IV miejsce.

Również końca dobiegły rozgrywki w tenisie stołowym dziewcząt ora badmintonie chłopców. Naszą szkołę w tych dyscyplinach reprezentowali: Katarzyna Świętek, Aleksandra Adamczewska oraz Łukasz Rychter i Konrad Kubik. W turnieju startowały ekipy wszystkich szkół ponadgimnazjalnych. Ostatecznie nasze drużyny po zacietych walkach zajęły III miejsca.

Nowosolada

View the embedded image gallery online at:
http://zsp2-nitki.pl/2.5/index.php/sport#sigFreeId5d696e2677

Pomimo braku liderki drużyny Patrycji K. sukces Nitek. 3 miejsce w Finale Powiatowym Nowosolady. Drużyna chłopaków w tenisie stołowym zajęła 2 miejsce ulegając dopiero w finale. Gratulacje dla Nitek.

RUSZYŁA NOWOSOLADA

Inauguracja Nowosolady

View the embedded image gallery online at:
http://zsp2-nitki.pl/2.5/index.php/sport#sigFreeId9c8d771a6f

1 października na stadionie liceum ogólnokształcącego odbyła się inauguracja kolejnej edycji Nowosolady. W tym roku w szranki stanęli przedstawiciele siedmiu szkół powiatu nowosolskiego. Zawody miały charakter sportowo – rekreacyjny, czyli konkurencji „na wesoło”. Nasi uczniowie klas pierwszych okazali się: ani nie za szybcy, ani nie za silni, ale za to bawili się wspaniale. Ogólnie zajęliśmy zasłużone szóste miejsce. Mamy nadzieje, że na koniec rozgrywek będzie lepiej.

Joomla templates by a4joomla