Uwaga!

3 LO prace zaliczeniowe z języka polskiego  przesyłamy mailowo na adres zamieszczony w wiadomościach w Librusie. Tam też znajdują się wszystkie informacje na temat przebiegu (forma i czas) egzaminów.

W związku z pandemią koronawirusa zajęcia dla kursów dokształcających z planowanego terminu 16.03.20r-10.04.20r będą się odbywały online w terminie od 30.03.20r do 17.04.20r.

Tematy prac zaliczeniowych dla klasy 3 LO (jeden temat do wyboru):
1. Różne przykłady manipulacji  językowej,  perswazji i propagandy charakterystyczne dla systemów totalitarnych XX wieku
2. Na czym polega uniwersalność i ponadczasowość "Dżumy" A. Camusa w kontekście aktualnej sytuacji w kraju i na świecie?
3. Media społecznościowe i ich wpływ na społeczeństwo w sferze relacji międzyludzkich.

Proszę uważnie śledzić  komunikaty na naszej stronie internetowej, szczególnie te dotyczące terminów sesji egzaminacyjnej. Na chwilę obecną  podane wcześniej terminy są obowiązujące, natomiast nikt nie jest w stanie przewidzieć  jak sytuacja się rozwinie. Co do prac zaliczeniowych proszę przynieść je na egzamin  pisemny . Jest to warunek dopuszczenia do późniejszego egzaminu ustnego i zaliczenia sesji egzaminacyjnej.

Uwaga! Zmianie ulega zasada funkcjonowania szkoły. Od dziś (16 marca  do odwołania ) jest ona fizycznie zamknięta. Sprawy można załatwiać poprzez numer telefonu: 68 387 47 61.

Przypominamy Uczniom i Słuchaczom  o obowiązku realizowania materiału i zadań przesyłanych przez nauczycieli m.in. poprzez dziennik elektroniczny. Proszę zadbać o to, żeby nie był to zmarnowany czas i nie powstały zaległości w realizowanej podstawie programowej.

W przypadku kłopotów z logowaniem prosimy o kontakt z sekretariatem.

Jednocześnie dbajmy o podstawowe zalecenia higieny i ograniczmy do minimum wyjścia z domu.
Życzymy dużo zdrowia!

Dyrektor

Gdyby ktoś chciał w tym trudnym dla nas czasie skorzystać z możliwości nauczania przez platformę moodle, proszę o wejście na:

po prawej na górze jest opcja zaloguj. Klikamy na nią. Po prawej pokaże się duża belka z napisem "Zacznij teraz od utworzenia nowego konta".

I tworzymy sobie konto! Wszystko jest po polsku i nie powinno być z tym problemu.

Niestety system nie powiadomi mnie o utworzeniu nowego konta, dlatego trzeba mnie o tym powiadomić mailowo lub przez dziennik. A w mailu dobrze jest podać, jakie działy mają być utworzone, na przykład:

Marcin Batory:

Geografia

To niestety nie jest jeszcze koniec, ale powiedzmy, że pierwszy etap.

Uczniowie, którzy kiedykolwiek mieli ze mną informatykę lub język niemiecki albo przedmioty zawodowe z panem PW, mają już konta na tej platformie i są z tym systemem oswojeni.

Jeśli ktoś się zgłosi, ciąg dalszy nastąpi.