Uczniowie klas pierwszych podczas zajęć geografii, mieli okazję uczestniczyć w warsztatach pt. skały i minerały.
Uczyli się rozróżniać złoto od pirytu, poznawali właściwości szpatu i uleksytu zwanego kamieniem telewizyjnym.
Samodzielnie sprawdzali twardość agatu i mieli okazję doświadczyć jak smakuje NaCl i pachnie ropa naftowa z Arabii Saudyjskiej.
Na zakończenie sprawdzili swoją wiedzę w kahoocie przygotowanym jako podsumowanie zajęć warsztatowych.

1 MARCA? Czy znasz tę datę i to Święto!!! Klasy 1 Abs i 1Bbs wzięły udział w zajęciach o żołnierzach wyklętych-niezłomnych. Poznawali losy Witolda Pileckiego i Inki. Dyskutowali dlaczego warto pamiętać i zadeklarowali, że sami poszukują informacji o tych wydarzeniach, których kiedyś nie uczono w szkole, a pamięć o żołnierzach wyklętych- niezłomnych była zakazana.

"O" z kreską czy "u" otwarte, pisownia łączna czy rozłączna, wielka czy mała litera - z takimi rozterkami zmierzyli się 14 lutego br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli uczniowie Szkolnego Konkursu Ortograficznego "As ortografii".
Chęć sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie poprawności ortograficznej wyraziło 30 uczniów.
"Fitnessowa", "czteroipółletni", "fastfoodowe", "designe" - to między innymi takie pułapki językowe czyhały na uczestników dyktanda. Komisja konkursowa w składzie: Arleta Petreczko i Renata Sawicka - Dytko wyłoniła "Asa ortografii". Najlepsza okazała się uczennica II klasy szkoły branżowej - Klaudia Sitko. Pozostali laureaci:

Drewniak nie przeklina za bardzo, więc może tym razem mniej patetycznie o jednym z polskich żołnierzy wyklętych - Pawle Jasienicy.

Tak nawiasem mówiąc - moja pierwsza książka w życiu to Muszka Złotobrzuszka, druga to Kongres Futurologiczny Lema (Nie dałem rady do końca), a trzecia to Polska Piastów Jasienicy - dałem radę i to jak!