Designed by Freepik

Drodzy Ósmoklasiści,

przed Wami najważniejsza decyzja w dotychczasowym życiu. Wybieracie nową szkołę, często kierunek, który wpłynie na to, co będziecie robić zawodowo.
Decydujcie mądrze, tak, by być spełnionym i szczęśliwym. Co mamy do zaoferowania? Wystarczy przeczytać poniższy tekst.

Przede wszystkim jesteś wyjątkowy. Zmień swoje wyobrażenie o szkole, rozwiń skrzydła, wyjdź z cienia, zdobądź zawód właśnie u nas, bo Nitki to połączenie tradycji z nowoczesnością, szkoły z przyjemnością i człowieka z ulubioną pracą! - ....czytaj dalej

DNIA 4 CZERWCA 2021 r. SZKOŁA BĘDZIE NIECZYNNA.

Było zdalnie, ale twórczo

Za nami 18. edycja naszego Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania pt. „Miłość niejedno ma imię”. W tym roku, ze względu na sytuację pandemiczną, był to konkurs wyjątkowy, ponieważ odbył się w formie zdalnej i był transmitowany w relacji na żywo. Uczestnicy mogli obserwować publiczność na ekranach komputerów. Czy było łatwiej? Jak sami mówią: niekoniecznie. Stres występu był podobny, a dodatkowo jeszcze wkradły się obawy o jakość łącza internetowego. Pojawiły się jednak niespodziewane i pozytywne efekty takiej formuły. Jeden z uczestników, zresztą późniejszy zwycięzca, wziął udział w konkursie z odległego o 500 km Zakopanego, w którym przebywał na zgrupowaniu sportowym.

W Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania wzięli udział uczniowie z trzech szkół powiatowych: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 „Nitki” pod opieka organizatorki konkursu Renaty Sawickiej-Dytko i byli to: Nicola Banach, Magda Zuzanna, Kacper Walczak, Natalia Jankowska oraz Wiktoria Willimberg, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 „Spożywczak” i Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego. Uczniowie interpretowali w tym roku poezję miłosną m. in. A. Mickiewicz, K.I. Gałczyńskiego, B. Leśmiana, K. Przerwy-Tetmajera, J. Tuwima, A. Osieckiej, B. Leśmiana.

Poziom był niezwykle wyrównany, by wyłonić zwycięzcę trzeba było zorganizować dogrywkę. Ostatecznie Mistrzem Pięknego Czytania został Norbert Losiak, uczeń LO, drugie miejsce ex aequo zajęły: Emilia Kałuska z LO i Zuzanna Magda z ZSP n 2.

Nagrody zwycięzcom, ufundowane przez Radę Rodziców ZSP nr 2, wręczyła 1 czerwca honorowy patron konkursu, starosta nowosolski, Pani Iwona Brzozowska.

Medialnym patronatem był Tygodnik Krąg.

Podziękowania dla organizatorów: Pani Renaty Sawickiej-Dytko, Pani Danuty Szulc oraz Pana Jacka Fijołka.

Dziękujemy Rzecznik Powiatu Nowosolskiego za udostępnienie zdjęć z wręczenia nagród.

24 maja psychologów i pedagogów wspierali u nas nowosolscy policjanci.
Spotkanie z młodzieżą prowadzili st.sierż. Katarzyna Synowiecka i mł. asp. Adam Wachowski. Rozmowa toczyła się wokół zagrożeń czyhających w Internecie, co jest niezwykle istotne w dobie zdalnego nauczania: o konsekwencjach udostępniania własnych danych osobowych, wizerunku bez zgody drugiej osoby, o zawieraniu transakcji na różnych aukcjach internetowych, o niebezpieczeństwie wypływającym z internetowych znajomości.
Drugim istotnym tematem w kontekście zbliżających się wakacji były zagrożenia ze strony: narkotyków, dopalaczy i alkoholu. Za beztroskę i nieodpowiedzialność można ponieść ogromne życiowe konsekwencje.
Na końcu spotkania policjanci zaprezentowali młodzieży krótki film promujący ich zawód, po czym omówili, jakie są możliwości wstąpienia w szeregi policji.
Intensywnie, twórczo i odpowiedzialnie.
Dziękujemy naszym policjantom za wsparcie.

Ósmoklasiści,
od 17 maja trwa nabór do szkół ponadpodstawowych. Choć, macie czas do 21 czerwca, nie zostawiajcie wszystkiego na ostatnią chwilę. Wystarczy wejść na poniższy link i zgłosić swoją kandydaturę zgodnie ze wskazówkami.
W razie jakichkolwiek problemów możecie poprosić o pomoc telefonicznie ( 68 3874761) lub przyjść, wypełnić i wydrukować wniosek w szkole.
To ważny krok decydujący o Waszej przyszłości.
Zapisując się w ZSP nr 2 "Nitki" do klas branżowych należy pamiętać, że klasa A to fryzjerzy oraz inne zawody, klasa B to mechanicy i inne zawody, klasa C to sprzedawcy i inne zawody oraz klasa D to kucharze i inne zawody.