Tańcem Wolności rozpoczęła się wczoraj w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Akademia z okazji Odzyskania Niepodległości. Uczniowie naszej szkoły swoją wzorową postawą oddali hołd wszystkim tym, którzy walczyli o to, byśmy mogli żyć dzisiaj w wolnej Polsce. Podczas akademii tańcem, słowem, symbolem wyraziliśmy naszą dumę i radość, że jesteśmy Polakami i mamy poczucie więzi z krajem, kulturą i polskimi tradycjami.🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Uczniowie naszej Szkoły wybrali się na Lekcję Obywatelską do Warszawy. Moc atrakcji, zwiedzania i przygód, w programie między innymi:
Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Polin, Centrum Kopernika, obywatelskie zwiedzanie Warszawy szlakiem bohaterów i znanych obywateli: Pomnik Nieznanego Żołnierza, Pomnik Marszałka Piłsudskiego i Tadeusza Kościuszki. Relaks pod pomnikiem F.Chopina i spacer po Łazienka Królewskich. Po obywatelsku odwiedziliśmy Sejm i Belweder.

"Lekcja Obywatelska na długo zostanie w naszej pamięci" - wdzięczni uczniowie. Dziękujemy!!!

Miło nam poinformować, że rozpoczynamy realizację projektu w ramach międzynarodowej mobilności edukacyjnej uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego ze środków
PO WER. Nasz projekt „Jestem uczniem zawodu – będę mistrzem” zakłada realizację staży zawodowych przez 35 uczniów szkoły branżowej I stopnia. Podróżujcie, uczcie się języków, zwiększajcie swoje szanse na rynku pracy, zdobywajcie cenne doświadczenie i spełniajcie swoje marzenia. Wyjazdy do Włoch i Niemiec zaplanowane są na wiosnę 2020 r. Rekrutacja trwa do 4.11.2019 roku do godziny 14.00. Zgłoszenia u p. Anny Maćkowiak i p. Adama Wąwoźnego . Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie internetowej szkoły w zakładce projekty.

Wolontariusze Szkolnego Koła PCK w akcji!

W dniu 22.10.2019r. w Filharmonii Zielonogórskiej odbyła się UROCZYSTA GALA JUBILEUSZOWA POD HASŁEM „OD 100 LAT WSZĘDZIE DLA WSZYSTKICH”. Podczas Uroczystości wręczono odznaczenia i wyróżnienia zasłużonym Działaczom PCK oraz Honorowym Dawcom Krwi. Po ceremonii wręczenia odznaczeń i programie artystycznym, wszystkich gości zaproszono na okolicznościowy tort i kawę. Wolontariusze z Szkolnego Koła PCK- Kasia, Oliwia, Daria ( klasa I Abs) oraz Ania i Klaudia ( klasa II Abs) pod okiem Pana L. Urlickiego i opiekuna SK PCK stanęli na wysokości zadania. Pan L. Urlicki, Kasia i Oliwia mieli nie lada wyzwanie, pokrojenie trzech dużych okolicznościowych tortów a Ania, Klaudia i Daria serwowały kawę i herbatę. Obsługa gości (a było ich 200 osób), przebiegła sprawnie i w miłej atmosferze. Wolontariusze pod wodzą opiekunów spisali się na medal!

Opiekun Szkolnego Koła PCK.