Uwaga!

Internat działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 "Nitki" pozostaje zamknięty do odwołania.

Jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi w naszym mieście organizowane są zbiórki żywności. Pierwsza zbiórka odbyła się 21.03.2019 r. Nasza młodzież wzięła udział w akcji zbiórki żywności „Wielkanoc z PCK”. Uczniowie z klasy II Abs, III Cwz, IIIAwz, IICbs zbierali żywność w sklepach „Biedronka” przy ulicy Piłsudskiego i Wojska Polskiego.

Kolejna zbiórka odbyła 29-30.03.2019r. Tym razem wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Tak. Pomagam!”, zorganizowanej przez Caritas". Nasza młodzież z klas I Cbs i I Abs zbierali żywność w sklepie „Biedronka „ przy ulicy Zielonogórskiej. Z zebranej żywności zostaną przygotowane paczki dla podopiecznych PCK oraz dla rodzin i osób samotnych z parafii p.w. Wniebowzięcia NMP ( Pleszówek).

Dziękuję wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu zbiórek. Cieszy mnie to, że wśród naszej młodzieży są osoby, które nie pozostają obojętne na los drugiego człowieka, zawsze można na nich liczyć.

R. SZK. 2018/2019 SEM. VI

Egzaminy pisemne

Klasa / Termin

3 LO

8.04.2019r.

poniedziałek.

BR / 13

9.04.2019r.

EN / 8

Egzaminy ustne

11.04.2019r.

Geografia (zakres rozszerzony)

MB/2

15.04.2019r.

BR/13

16.04.2019r.

EN / 8

Komunikat techniczny. Stare API GOOGLE PHOTOS zostało zamknięte, więc galerii nie zobaczycie. Niedługo będzie zamknięte też GOOGLE + i nie wiadomo, czy praca na aktualnym koncie ma sens. Sprawa wyjaśni się w pierwszych dniach kwietnia!

Google closed Picasa and Google Plus service, and from March 15 2019  disabled the old API, to manage the images of these services. Ozio Gallery used these APIs for many years, therefore is necessary upgrade to version 5 of Ozio Gallery to continue viewing the images of Google Photos thanks to the new dedicated APIs integrated in this new version.

Uczniowie klas pierwszych podczas zajęć geografii, mieli okazję uczestniczyć w warsztatach pt. skały i minerały.
Uczyli się rozróżniać złoto od pirytu, poznawali właściwości szpatu i uleksytu zwanego kamieniem telewizyjnym.
Samodzielnie sprawdzali twardość agatu i mieli okazję doświadczyć jak smakuje NaCl i pachnie ropa naftowa z Arabii Saudyjskiej.
Na zakończenie sprawdzili swoją wiedzę w kahoocie przygotowanym jako podsumowanie zajęć warsztatowych.