Falubazowy Mikołaj  wraz z naszymi Nitkowymi śnieżynkami Nicolą i Wiktorią dotarł dziś do nowosolskiego szpitala, co wywołało uśmiech i radość wśród dzieci małych i tych większych... Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dzieci choć na chwilę zapomniały o chorobie.

W dniu 5 grudnia nasi uczniowie zasiedli w ławach auli uniwersyteckiej i poznali smak studenckiego życia, a wszystko za sprawą Konkursu wiedzy o krajach Europy, którego organizatorem był Uniwersytet Zielonogórski. Ekipa z ZSP Nr 2 w składzie: Sandra Banaszak (2 Abs), Patryk Nawrot (3 Bbs) i Kamil Kaczmarski (1 Abs), otrzymała wyróżnienie. Naszą drużynę dzielnie wspierała młodzież z klasy 2 Abs. Ponadto uczniowie w błyskawicznym tempie opanowali podstawy języka japońskiego i rosyjskiego oraz wysłuchali wykładu na temat możliwości studiowania we Francji. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy organizatorom konkursu. Szczególne podziękowania dla Pani Teresy Strugarek, która swoją obecnością zdecydowanie umiliła wyjazd. Sprawcami całego zamieszania są Pani Anna Maćkowiak i Pani Ivanna Sobierajewicz.

Etiuda filmowa, będąca interpretacją wiersza T. Różewicza pt. Przepaść. To forma ćwiczenia polegająca na interpretacji utworu, by zrozumieć jak wielka przepaść dzieli nas od ludzi starszych.

Wszystkim Wolontariuszom życzymy

wytrwałości, satysfakcji z podejmowanych działań, niespożytych pokładów energii, pomysłów, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek, każdy uśmiech i dobre słowo wracało do Was i dawało Wam siły.

Dziękujemy Wam za to, że jesteście i że działacie.

5 grudnia 2019

W dniu 28 listopada 2019 r. po raz siódmy nasza szkoła gościła w swoich progach Honorowych Dawców Krwi z powiatu nowosolskiego. Byliśmy współorganizatorem uroczystości kończącej obchody Jubileuszu 100 - lecia Polskiego Czerwonego Krzyża „Od 100 lat wszędzie, dla wszystkich”.

W czasie uroczystości zostały wręczone odznaczenia i wyróżnienia zasłużonym Działaczom PCK oraz Honorowym Dawcom Krwi. Nasza szkoła za całokształt działalności na rzecz PCK została uhonorowana okolicznościowym medalem 100 lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Medale otrzymali również opiekunowie Szkolnych Kół PCK.

Po ceremonii wręczenia odznaczeń, wszystkich gości zaproszono na słodki poczęstunek.