12 grudnia 2017 na terenie całej Polski odbyły się zawody I stopnia (etap szkolny) VI Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania organizowanej przez Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Celem głównym olimpiady jest zwiększenie zainteresowania problematyką gospodarczą i dostarczenie dodatkowej wiedzy ekonomicznej, służącej zrozumieniu zachodzących procesów gospodarczych. Ma ona również rozbudzić i wzmocnić wśród młodzieży postawy i zachowania przedsiębiorcze. Do pierwszego etapu w „NASZEJ” szkole przystąpiło pięć uczennic : Andżelika Jastrzębska i Joanna Wydra z klasy 3awz oraz Magdalena Chorąża, Patrycja Oleś oraz Joanna Jabłońska z klasy III cwz. W pierwszym etapie przygotowano dla uczestników 50 pytań. Ogłoszenie wyników nastąpi 12 stycznia 2018 roku. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki - opiekun Adam Wąwoźny

W najbliższy piątek, 15 grudnia o godz. 8:00 w sali gimnastycznej rozpocznie się spotkanie rekolekcyjne w ramach Rekolekcyjnego Dnia Adwentowego. Po zakończeniu zajęcia odbywać się będą według planu (lekcje będą skrócone).

ks. Piotr

1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji w dniu 6 grudnia 2017r. - 23 uczniów z klas pierwszych przystąpiło do konkursu na temat HIV/AIDS. Młodzież rozwiązywała test składający się z 24 pytań. Wszyscy uczestnicy to laureaci tego konkursu, gdyż wykazali się dużą wiedzą z powyższej tematyki, przy czym na wyróżnienie zasługują uczniowie z największa ilością punktów:

To dzięki Wam Drodzy Uczniowie, dzieci z Oddziału Dziecięcego nowosolskiego szpitala mogły otrzymać słodkie prezenty. Nasze śnieżynki: Natalia i Agnieszka z kl. III c wz wraz z opiekunem uczestniczyły w przekazywaniu upominków. Było dużo radości i wzruszeń. Każdy chciał mieć zdjęcie z MotoMyszą maskotką Falubazu... Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

W dniu 30.11.2017r. nasza szkoła po raz piąty, była współorganizatorem Powiatowej Uroczystości z okazji Dni Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża i gościła w swoich progach osoby wyjątkowe - Honorowych Dawców Krwi z powiatu nowosolskiego. Podczas spotkania zostały wręczone odznaczenia i wyróżnienia Honorowym Dawcom Krwi oraz osobom działającym na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK.