W dniu dzisiejszym uczniowie rozpoczęli świętowanie 100 lat Niepodległej.

Tematem przewodnim uroczystej akademii "był spacer po przeszłości" czyli jak doszło do odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Montaż słowno-muzyczno-multimedialny miał wskazać ważne wydarzenia dzięki, którym Polacy wybili się na Niepodległość.

Ważnym punktem dzisiejszego świętowania był quiz historyczny pt:"Ocalić Niepodległą".

W zabawie w formie kahoota wzięło udział 112 uczniów!!!

Dziękujemy wszystkim za chwilę patriotyzmu i dobrą zabawę.

Nie było jej. A jest Polska. Wywalczona! Niepodległa!

15.11.2018r. Światowy Dzień
Rzucania Palenia Tytoniu

W związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia Tytoniu,
Pedagog szkolny we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Nowej Soli zaprasza uczniów klas pierwszych
do wzięcia udziału w konkursie:

„Wiedzy o szkodliwości palenia tytoniu”

Konkurs odbędzie się w piątek 16 listopada 2018r.
o godz. 9.45 w sali nr 13 (budynek B).

Udział w konkursie zgłaszamy do Pedagoga szkolnego.

Na zwycięzców czekają nagrody!

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Rzucania Palenia, uczniowie z klas pierwszych wzięli udział spotkaniach edukacyjno – profilaktycznych poświęconych zagadnieniom związanym z nałogiem palenia tytoniu. Pogadanka oraz pokazy multimedialne miały uświadomić młodzieży konsekwencje palenia tytoniu i zachęcić do ograniczenia, a najlepiej zerwania z nałogiem. Dodatkowym atutem spotkania była możliwość zbadania przy pomocy aparatu Smock-Check, zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu u osób palących.

Zajęcia prowadziły p.Magdalena Karpińska z PSSE w Nowej Soli i pedagog szkolny W. Jamroszczyk.