27 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli odbyło się Śniadanie Biznesowe. To wspólna inicjatywa Starostwa Nowosolskiego i „Nitek”, której głównym celem była dyskusja na temat pozyskania absolwentów gimnazjów dla zawodów rzemieślniczych.
Spotkanie zgromadziło wielu lokalnych pracodawców, przedstawicieli starostwa, delegacji Powiatowego Urzędu Pracy, Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej, nowosolskich cechów oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowej Soli.

Po mających miejsce w środę eliminacjach szkolnych Konkursu Pięknego Czytania już wiadomo, że czytamy całkiem nieźle. Niezwykle wyrównany wysoki poziom lektury, staranność, próba interpretacji tekstów - to wszystko sprawiło, iż jury miało niemały problem z wyłonieniem tych najlepszych. Po burzliwej dyskusji jednak ogłoszono co następuje:

I miejsce zajęła Magdalena Chorąża z klasy 3cwz

II miejsce zajął Damian Adamczak z klasy 1a

III miejsce zajęły ex aequo Klaudia Szymańska z klasy 1a i Jesika Mazur z klasy 2bwz

Czy wystarczy im sił, by sprostać wymaganiom stawianym podczas Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania? Czas pokaże... A my będziemy trzymać kciuki!

W najbliższą środę 25 kwietnia odbędą się szkolne eliminacje Konkursu Pięknego Czytania. Wszystkich utalentowanych i zainteresowanych zapraszamy o godzinie 12 do sali numer 7.