Dnia 24 września w naszym powiecie obchodziliśmy Europejski Dzień Bez Samochodu. W ramach tego święta Starostwo Powiatu Nowosolskiego po raz IX zorganizowało imprezę pod nazwą "WSIĄDŹ NA ROWER". W imprezie uczestniczyło ok. 200 osób. W tym również reprezentacja naszej szkoły pod „wodzą” nauczycieli wychowania fizycznego: Danuty Leksyckiej i Leszka Świderskiego.

Imprezę tradycyjnie o godz. 11.00 rozpoczął rajd rowerowy, którego ok. 18 km trasa wiodła dookoła Nowej Soli. Pan Starosta Waldemar Wrześniak przemierzył trasę w asyścieprzedstawicieli nowosolskich szkół ponadgimnazjalnych. Naszą reprezentantką była Gosia Matejko z klasy IV TFI, która już po raz czwarty uczestniczyła w tym rajdzie.

W tym roku impreza skończył się w nowym miejscu, na Przystani Kajakowej. Tam czekło na nas wiele atrakcji m.in. pokazy ratownictwa medycznego, badanie ciśnienia, tkanki tłuszczowej, możliwość skorzystania ze sprzętu wodnego – smoczych łodzi, rowerów wodnych, a także rejs galarem. Wszyscy uczestnicy mieli zagwarantowany ciepły posiłek. Oprócz tego uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli przygotowali prezentację zdrowej żywności połączoną z degustacją. Humory i pogoda dopisała.

Danuta Leksycka, Leszek Świderski

 

więcej fotek: https://www.flickr.com/photos/154102816@N05/albums/72157686829603130

Joomla templates by a4joomla