W ramach propagowania czytelnictwa wśród najmłodszych uczniowie klasy II wielozawodowej z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli zaprosili dzieci z Przedszkola nr 5 ze Starego Żabnie, by wspólnie świętować Dzień Mikołaja. Szkoła od lat propaguje czytelnictwo uczestnicząc w Narodowym Czytaniu, sprzyja też kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom". W zeszłym roku jako jedyna szkoła w Powiecie Nowosolskim realizowaliśmy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, w ramach tego projektu odbył się cykl spotkań z przedszkolakami. W tym roku postanowiliśmy kontynuować te działania pod hasłem "Nitki czytają 20 minut dziennie. Codziennie" 
Tegoroczne czytanie rozpoczęliśmy od baśni H. Ch. Andersena, która  została przedstawiona przedszkolakom w trzech odsłonach. Przyszli fryzjerzy wcielili się w role Królowej Śniegu, Gerdy, Kaja. 
To był niecodzienny Dzień Mikolaja, który zaskoczył nie tylko maluchów, ale również młodzież, która przygotowana przez Panią Renatę Sawicką - Dytko nieźle "wkręciła się" w role postaci z baśni. Nie zabrakło też prezentów dla przedszklaków, które wykonała wraz z młodzieżą  Pani Danuta Buczkowska, Pani Bogusława Kiziok i Pani Renata Czyżak.Maluchów najbardziej  jednak  zachwycił Święty Mikołąj, w tej roli nieoceniony Marcin Bator, który był wiarygodny i doskonale potrafił  bawić się z dziećmi. 
 
                                                                                                                                                                                    RSD
Joomla templates by a4joomla