Pod tym hasłem odbyło się w naszej szkole kilka ciekawych inicjatyw.

Już 31 sierpnia pojawiła się gazetka szkolna, która przywoływała wydarzenia z kampanii  wrześniowej i pokazywała bohaterstwo walczących Polaków.

20 września odbył się I Quiz Historyczny, w którym uczniowie klas pierwszych i drugich odpowiadali na pytania z zakresu II wojny światowej, układali patriotyczne puzzle i rozwiązywali quiz w  formie kahoota. Zmagania umiliła projekcja filmu z cyklu Historia bez cenzury.

 

Pierwsze miejsce zajęła klasa I A bs!!! Gratulujemy!!!

 

Kulminacją obchodów Września 1939 - PAMIĘTAMY była uroczystość, na której dokonano poświęcenia tablicy i pomnika upamiętniającego zamordowanego w Katyniu porucznika Józefa Krawczyka. W uroczystościach wzięła udział wnuczka zamordowanego, Pani Jolanta Bugajska, przedstawiciele Związku Sybiraków z Panią Danutą Cygan na czele, Wicestarosta Przemysław Ficner oraz proboszcz parafii św. Michała Archanioła ks. dr Andrzej Oczachowski. W apelu nie mogło zabraknąć młodzieży naszej szkoły wraz z Dyrekcją i nauczycielami.

 

Największe wrażenia zrobiły na mnie wspomnienia Pani Cygan, to co przeżyli Sybiracy.....masakra. Szacun!!! Łzy cisną się same... - tak wspominają to wydarzenie uczniowie.

  

Młodzież NITEK  pokazała, że Pamięta o wydarzeniach Września 39!

foto w galerii: https://www.flickr.com/photos/154102816@N05/albums

Joomla templates by a4joomla