Jak w Polsce obchodzi się Wielkanoc i jakie zwyczaje są z nią związane? Co oznacza nazwa "śmingus-dyngus"? Oto tradycje wielkanocne, które obowiązują w naszym kraju! Wielkanoc wiąże się z wieloma tradycjami, sięgającymi nawet XIV wieku. Jest nie tylko ważna ze względu na duchowy wymiar. Jest to bowiem czas, kiedy przyroda na nowo budzi się do życia. Jakie wielkanocne zwyczaje panują w Polsce? Oto one!

Walentynki w  Bibliotece odbyły się 09.02.2018. Każdy kto przyszedł do Biblioteki  tego dnia i wypożyczył książkę został obdarowany „Walentynką” , oprócz tego mógł wyciągnąć los z upominkiem,  niektórym się  udało,  uśmiechy na twarzach były wymowne. Dzięki  tej inicjatywie przybyło czytelników , z czego bardzo powinniśmy się cieszyć.

Walentynki są raz w roku, pełne szczęścia i uroku,
a Ty stale bądź radosny i promienny jak dzień wiosny.”

W tym roku szkolnym Walentynki z niespodzianką w Bibliotece, ze względu na ferie zimowe, odbędą się 9 lutego, wszystkich lubiących czytać zapraszam .

Nauczyciel – Bibliotekarz Mirosława Popiel – Dubec

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczennice klasy 1 abs Malinowska Klaudia i Pietrzak Zuzanna wręczały uśmiechy uśmiechniętym uczniom i pracownikom szkoły. Ten dzień był szczególny, mimo deszczowej pogody uśmiechaliśmy się. Taki dzień przypomina wszystkim , że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić się nad własnym życiem, uczynić dobry gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii, przyjazne nastawienie.

„ Uprzejme spojrzenie i uśmiech znaczą często więcej, niż udana rozmowa” Stefan Wyszyński

Nauczyciel – Bibliotekarz Mirosława Popiel – Dubec

Biblioteka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Nowa Sól 24.10.2017.

w Nowej Soli.

Podsumowanie Ankiety dla uczniów na temat zainteresowań czytelniczych.

Celem Ankiety było zbadanie zainteresowań czytelniczych uczniów naszej szkoły. W Ankiecie wzięło udział 16 uczniów klas pierwszych.

Czytać książki lubi 13, nie lubi 2 uczniów, nie wie 1 uczeń. Najchętniej czytane książki to powieści fantasy, czytane przez 5 uczniów. Uczniowie lubią też czytać: dramaty, romanse, fantasy, horrory, thrillery, książki o piłce nożnej. Najchętniej czytane książki to: Zwiadowcy, Podkręć jak Beckham, Wiedźmin, Harry Potter, Osobliwy dom Pani Peregrine, Opowieści z Narnii, Dziady.