21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczennice klasy 1 abs Malinowska Klaudia i Pietrzak Zuzanna wręczały uśmiechy uśmiechniętym uczniom i pracownikom szkoły. Ten dzień był szczególny, mimo deszczowej pogody uśmiechaliśmy się. Taki dzień przypomina wszystkim , że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić się nad własnym życiem, uczynić dobry gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii, przyjazne nastawienie.

„ Uprzejme spojrzenie i uśmiech znaczą często więcej, niż udana rozmowa” Stefan Wyszyński

Nauczyciel – Bibliotekarz Mirosława Popiel – Dubec

Biblioteka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Nowa Sól 24.10.2017.

w Nowej Soli.

Podsumowanie Ankiety dla uczniów na temat zainteresowań czytelniczych.

Celem Ankiety było zbadanie zainteresowań czytelniczych uczniów naszej szkoły. W Ankiecie wzięło udział 16 uczniów klas pierwszych.

Czytać książki lubi 13, nie lubi 2 uczniów, nie wie 1 uczeń. Najchętniej czytane książki to powieści fantasy, czytane przez 5 uczniów. Uczniowie lubią też czytać: dramaty, romanse, fantasy, horrory, thrillery, książki o piłce nożnej. Najchętniej czytane książki to: Zwiadowcy, Podkręć jak Beckham, Wiedźmin, Harry Potter, Osobliwy dom Pani Peregrine, Opowieści z Narnii, Dziady.

Przysłowie- krótkie, często powtarzane powiedzenie wyrażające uniwersalne treści, traktowane jako wskazówka, ostrzeżenie lub komentarz jakiejś sytuacji.

25.09.2017 w Bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Frazeologiczny „ Z przysłowiem za pan brat”. Chętni zmierzyli się z polskimi przysłowiami. Można zauważyć , że te najpopularniejsze są uczniom znane, z pozostałymi różnie. Chcę wyróżnić uczennicę która zdobyła maksymalną ilość punktów 73, jest nią Weronika Czechanowska z klasy 2 awz. Zupełnie nieźle wypadli: Natalia Hrywicka, Sandra Cielebąk, Weronika Chyżak z klasy 2 awz.

Nauczyciel – Bibliotekarz Mirosława Popiel - Dubec

Nauczyciel – Bibliotekarz informuje iż 21 listopad to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Prosimy uczniów, nauczycieli i pracowników o wyrozumiałość, życzliwość i uśmiech dla innych .

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael Mc Cormack postanowili zareagować na wydarzenia wojny "Jom Kippur " (konflikt izraelsko-arabski).  Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść nie prowadzą do niczego dobrego. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Główną ideą obchodów Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie  i przypomnienie ludziom o tym, iż tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii, czy przyjazne nastawienie.

Biblioteka Zaprasza

Bądź kumaty, bądź kumata. Czytanie ogarnia na lata.

Nie można nie czytać książek, stajemy się ubożsi o nową wiedzę i doświadczenia życiowe. Wydaje nam się, że czerpiemy wiedzę z innych środków przekazu. Owszem możemy odpalić komputer włączyć Internet i już wszystko wiemy. Pozory jednak mylą, książka daje nam oprócz wiedzy satysfakcję, pobudza naszą wyobraźnię , daje czas na refleksję.