Biblioteka Zaprasza

Bądź kumaty, bądź kumata. Czytanie ogarnia na lata.

Nie można nie czytać książek, stajemy się ubożsi o nową wiedzę i doświadczenia życiowe. Wydaje nam się, że czerpiemy wiedzę z innych środków przekazu. Owszem możemy odpalić komputer włączyć Internet i już wszystko wiemy. Pozory jednak mylą, książka daje nam oprócz wiedzy satysfakcję, pobudza naszą wyobraźnię , daje czas na refleksję.

Z nowości, które zakupiliśmy y w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w tym roku szkolnym polecam następujące pozycje:

ankapióro” Barbary Rosiekto kontynuacja historii przedstawionej w „Ćpunce” i „Skazanej”. Pełna refleksji próba wniknięcia w istotę nałogu, cierpienia, samotności. Znalezienia przyczyn i motywów, które skłaniają do sięgnięcia po broń ostateczną – samounicestwienie.

Zupełnie innego typu literatura: „ Osobliwy dom Pani Peregrine” Ransom Riggs - trzymająca w napięciu i poruszająca tworzy niezapomnianą historię. „Nie sen to, nie śmierć; Żyw kto zdawał się martwy, Dom twych narodzin, Z młodości druhów krąg, Starzec i młoda służąca, Harówka i zapłata, wszystko to znika w krainie baśni, Już nie da się zatrzymać.” Ralph Waldo Emarson.

Nauczyciel – bibliotekarz Mirosława Popie – Dubec


Joomla templates by a4joomla