BUG - Jeśli widzisz nie te zdjęcia, co trzeba, kliknij na tytuł artykułu. Galeria ma jakiegoś buga, więc z powodów technicznych na razie zostanie, jak jest. Robala trzeba namierzyć. :(

ozio_gallery_lightgallery

 

W dniu 8 lutego br. dziewczęta z klas pierwszych uczestniczyły w spotkaniu edukacyjno-profilaktycznym, poświęconym zagadnieniom związanym z rakiem piersi. Na podstawie prezentacji multimedialnej uczennice zostały zapoznane z objawami raka piersi i czynnikami ryzyka. Sporo czasu poświęcono na umiejętność samobadania piersi, do którego służył fantom. Ponadto w trakcie pogadanki uczestniczki zostały poinformowane o czynnikach rozwoju raka szyjki macicy. Na koniec spotkania dziewczęta otrzymały ulotki edukacyjne.

Spotkanie prowadziły: Magda Karpińska z PSSE w Nowej Soli i pedagog szk. W Jamroszczyk.

 
Europejski Kodeks Walki z Rakiem to temat przewodni spotkania edukacyjno-profilaktycznego dla uczniów klas pierwszych, podczas którego młodzież poznała 12 zasad zdrowego stylu życia, chroniącego przed zachorowaniem na nowotwór. Spotkanie prowadziła p. M. Karpińska z PSSE w Nowej Soli.
Organizator akcji profilaktycznej - pedagog szkolny.

 

ozio_gallery_lightgallery

 

W środę, 5 grudnia 2018r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu edukacyjno – profilaktycznym n.t.: „Cyberprzemocy i odpowiedzialności karnej nieletnich”, które prowadziły funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. Mamy nadzieję, że wiedza uzyskana podczas pogadanki przełoży się na bezpieczniejsze funkcjonowanie naszej drogiej młodzieży nie tylko w sieci, ale i w życiu codziennym.

Spotkanie zorganizowała pedagog szk. W. Jamroszczyk

 

  


W dniu 05 grudnia, w ramach Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS, wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Nowej Soli zorganizowano szkolny konkurs wiedzy pod hasłem „Nie ryzykuj, bądź odpowiedzialny”. Uczestniczący w nim uczniowie rozwiązywali test wiedzy składający się z 24 pytań. Pytania zostały opracowane przez pedagoga szkolnego, który uprzednio przeprowadził zajęcia warsztatowe wśród uczniów.

Po dogrywce składającej się z kolejnych 5 pytań otwartych wyłoniono trzech zwycięzców, którzy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody.

        Miejsce I – Klaudia Rybka kl. I c bs
        Miejsce II – Gracjan Szymański kl, I a bs
        Miejsce III – Natalia Sanojca kl. I c bs

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

    Za ufundowanie nagród serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi D.Lesiewiczowi, Pani M. Karpińskiej z PSSE w Nowej Soli i Panu. P.Wolskiemu.

 

Uwaga! Uwaga! Uwaga!

 

Z okazji Światowego Dnia Walki z Aids

 

ogłaszamy konkurs profilaktyczny pn.:

 

NIE RYZYKUJ! BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY!

 

Konkurs odbędzie się w środę

5 grudnia 2018r. o godz. 11.00

w sali nr 14.

Uczniowie chętni do wzięcia udziału zgłaszają się do pedagoga szkolnego.

 

 

Podkategorie

Joomla templates by a4joomla