Uczniowie z klas pierwszych brali udział w zajęciach profilaktycznych, których tematem było bezpieczeństwo naszej młodzieży oraz zapobieganie handlowi ludźmi. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się ze zjawiskiem handlu ludźmi, dowiedzieli się na co należy zwrócić szczególną uwagę szukając pracy za granicą, uczyli się rozpoznawać sygnały wskazujące na niebezpieczeństwo związane z werbowaniem ludzi do pracy. Tę część spotkania prowadziła p. Karolina Kowalczyk z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Istotnym elementem zajęć był udział p. Magdaleny Karpińskiej z PSSE w Nowej Soli, która podjęła się tematu dopalaczy oraz związane z tym zagrożenie utraty zdrowia i życia. Na koniec spotkania uczniom rozdano ulotki informacyjne.

Organizatorem w/w zajęć profilaktycznych była pedagog szk. - W. Jamroszczyk.

30 maja 2018r. w ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu, uczniowie z klasy I a bs i II a wz wzięli udział w happeningu zorganizowanym przez PSSE w Nowej Soli. Młodzież rozdawała ulotki edukacyjne przechodniom, a osobom wolnym od nałogu wręczała jabłka. Podczas krótkich spotkań, wszyscy uczestnicy happeningu zachęcali napotkanych ludzi do podejmowania odpowiedzialnych wyborów czyli życia bez nałogu.

Konsultacje dla rodziców i wychowawców - wtorek 6 lutego 2018r. w godzinach 14.00 - 15.00.

1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji w dniu 6 grudnia 2017r. - 23 uczniów z klas pierwszych przystąpiło do konkursu na temat HIV/AIDS. Młodzież rozwiązywała test składający się z 24 pytań. Wszyscy uczestnicy to laureaci tego konkursu, gdyż wykazali się dużą wiedzą z powyższej tematyki, przy czym na wyróżnienie zasługują uczniowie z największa ilością punktów:

To dzięki Wam Drodzy Uczniowie, dzieci z Oddziału Dziecięcego nowosolskiego szpitala mogły otrzymać słodkie prezenty. Nasze śnieżynki: Natalia i Agnieszka z kl. III c wz wraz z opiekunem uczestniczyły w przekazywaniu upominków. Było dużo radości i wzruszeń. Każdy chciał mieć zdjęcie z MotoMyszą maskotką Falubazu... Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.