1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji w dniu 6 grudnia 2017r. - 23 uczniów z klas pierwszych przystąpiło do konkursu na temat HIV/AIDS. Młodzież rozwiązywała test składający się z 24 pytań. Wszyscy uczestnicy to laureaci tego konkursu, gdyż wykazali się dużą wiedzą z powyższej tematyki, przy czym na wyróżnienie zasługują uczniowie z największa ilością punktów:

To dzięki Wam Drodzy Uczniowie, dzieci z Oddziału Dziecięcego nowosolskiego szpitala mogły otrzymać słodkie prezenty. Nasze śnieżynki: Natalia i Agnieszka z kl. III c wz wraz z opiekunem uczestniczyły w przekazywaniu upominków. Było dużo radości i wzruszeń. Każdy chciał mieć zdjęcie z MotoMyszą maskotką Falubazu... Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

W dniu 30.11.2017r. nasza szkoła po raz piąty, była współorganizatorem Powiatowej Uroczystości z okazji Dni Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża i gościła w swoich progach osoby wyjątkowe - Honorowych Dawców Krwi z powiatu nowosolskiego. Podczas spotkania zostały wręczone odznaczenia i wyróżnienia Honorowym Dawcom Krwi oraz osobom działającym na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do tego, że worek „Falubazowego Mikołaja” pęka w szwach od słodkich upominków! Po raz kolejny akcja mikołajkowa w naszej szkole zakończyła się sukcesem. Z uzbieranych słodkości organizatorzy przygotują paczki, które zostaną wręczone dzieciom przebywającym na Oddziale Dziecięcym nowosolskiego szpitala.

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy!