W środę, 5 grudnia 2018r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu edukacyjno – profilaktycznym n.t.: „Cyberprzemocy i odpowiedzialności karnej nieletnich”, które prowadziły funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. Mamy nadzieję, że wiedza uzyskana podczas pogadanki przełoży się na bezpieczniejsze funkcjonowanie naszej drogiej młodzieży nie tylko w sieci, ale i w życiu codziennym.

Spotkanie zorganizowała pedagog szk. W. Jamroszczyk

W dniu 05 grudnia, w ramach Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS, wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Nowej Soli zorganizowano szkolny konkurs wiedzy pod hasłem „Nie ryzykuj, bądź odpowiedzialny”. Uczestniczący w nim uczniowie rozwiązywali test wiedzy składający się z 24 pytań. Pytania zostały opracowane przez pedagoga szkolnego, który uprzednio przeprowadził zajęcia warsztatowe wśród uczniów.

Po dogrywce składającej się z kolejnych 5 pytań otwartych wyłoniono trzech zwycięzców, którzy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody.

Miejsce I – Klaudia Rybka kl. I c bs
        Miejsce II – Gracjan Szymański kl, I a bs
        Miejsce III – Natalia Sanojca kl. I c bs

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Za ufundowanie nagród serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi D.Lesiewiczowi, Pani M. Karpińskiej z PSSE w Nowej Soli i Panu. P.Wolskiemu.

Uwaga! Uwaga! Uwaga!

Z okazji Światowego Dnia Walki z Aids

ogłaszamy konkurs profilaktyczny pn.:

NIE RYZYKUJ! BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY!

Konkurs odbędzie się w środę

5 grudnia 2018r. o godz. 11.00

w sali nr 14.

Uczniowie chętni do wzięcia udziału zgłaszają się do pedagoga szkolnego.

W ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu, w piątek 16 listopada 2018r. - 18 uczniów z klas pierwszych zmagało się w konkursie wiedzy o szkodliwości palenia tytoniu. Uczniowie rozwiązywali test, który składał się z 25 pytań, a z uwagi na podobną punktację czworo uczniów wzięło udział w „dogrywce”, w wyniku której wyłoniono 2 i 3 miejsce.

Wyniki konkursu: 1miejsce – Paulina Śmigiel I c bs, 2 miejsce – Oskar Żmijewski I b bs, 3 miejsce – Daria Żelazowska I b bs.

Na zakończenie każdy uczestnik obdarowany został smacznym i zdrowym jabłkiem, a zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Drogerię Laboo, Pana Piotra Wolskiego i naszą Dyrekcję. Dziękujemy!

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Konkurs zorganizowały: p. Magdalena Karpińska z PSSE w Nowej Soli i p. Wioletta Jamroszczyk pedagog szkolny. Za zdjęcia dziękujemy, jak zawsze niezawodnemu ks. Piotrow

15.11.2018r. Światowy Dzień
Rzucania Palenia Tytoniu

W związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia Tytoniu,
Pedagog szkolny we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Nowej Soli zaprasza uczniów klas pierwszych
do wzięcia udziału w konkursie:

„Wiedzy o szkodliwości palenia tytoniu”

Konkurs odbędzie się w piątek 16 listopada 2018r.
o godz. 9.45 w sali nr 13 (budynek B).

Udział w konkursie zgłaszamy do Pedagoga szkolnego.

Na zwycięzców czekają nagrody!