Początek roku szkolnego to dla wszystkich pierwszaków ważny i zarazem trudny moment. Po rozstaniu z koleżankami i kolegami w gimnazjum, uczniowie trafili do nowego zespołu klasowego, dlatego ważne jest to, by poznali siebie nawzajem i umieli ze sobą współpracować.

Zajęcia integracyjne miały temu służyć. Uczniowie z każdej klasy pierwszej, podczas zabawy integracyjnej stworzyli miłą atmosferę, dzięki której poczuli się zaakceptowani i bezpieczni w zespole klasowym. Podczas działań integracyjnych młodzież rozmawiała o szacunku wobec innych, tolerancji, wartościach i współodpowiedzialności za podejmowane decyzje.

Mamy nadzieję, że integracja pozwoli uczniom lepiej funkcjonować w klasie, a przyjazna atmosfera, którą potrafili stworzyć, będzie im towarzyszyć przez cały rok szkolny, co z pewnością złagodzi trudy nauki…

 

Zajęcia prowadziły: pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej p.Małgorzata Gowin i pedagog szkolny p.Wioletta Jamroszczyk

Joomla templates by a4joomla