Dlaczego warto uczyć się w naszej szkole? Odpowiedź jest bardzo prosta – na lokalnym rynku jest olbrzymie zapotrzebowanie na fachowców, a mowa tu m.in. o cukiernikach, fryzjerach, piekarzach, kucharzach, mechanikach pojazdów samochodowych, sprzedawcach czy tapicerach.

Wybierz zawód – Zaplanuj swoją przyszłość!

Poniżej barometr zawodów 2018 dla województwa lubuskiego:

 

Zdobywamy cenne doświadczenia

Do niecodziennej sytuacji doszło w piątek w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nowej Soli. Na korytarzach urzędu pojawili się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli , dla których w tym dniu została przygotowana giełdy pracy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego , gdyby nie fakt, że w giełdach pracy biorą udział osoby bezrobotne poszukujące zatrudnienia. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Adam Wąwoźny- szkolny doradca zawodowy ZSP 2. Celem działania było umożliwienie młodzieży odbycie rozmowy kwalifikacyjnej w warunkach rzeczywistych. Rozmowa kwalifikacyjna wiąże się z olbrzymim stresem, w związku z tym często popełniamy błędy, które w konsekwencji przekreślają szanse na zatrudnienie. Uczennice klas III i IV odbyły rozmowy ,które były prowadzone przez pracowników miejscowego urzędu oraz osoby odpowiedzialne za rekrutacje z firmy Audit Doradztwo Personalne. Poszukiwane były kandydatki na stanowisko kasjer-sprzedawca oraz fryzjer. Uczennice z wyprzedzeniem otrzymały informacje o firmach i proponowanych warunkach zatrudnienia oraz wzięły udział w warsztatach przygotowanych przez szkolnego doradcę zawodowego, na których poruszane były aspekty związane z prawidłowym przygotowaniem się do rozmowy o pracę. Spośród kandydatek zostały wybrane dwie osoby: Marzena Syktus z klasy IV TFI, ubiegająca się o pracę w salonie fryzjerskim oraz Magdalena Chorąża z klasy III cwz aplikująca na stanowisko kasjer-sprzedawca, które tego dnia najlepiej poradziły sobie w trakcie rozmowy. Obie uczennice otrzymały upominki przygotowane przez organizatorów. Wszyscy uczestnicy otrzymali również bardzo cenne wskazówki na co muszą zwrócić szczególną uwagę przy kolejnych rozmowach. Jednogłośnie stwierdzono, że udział w giełdzie jest olbrzymim doświadczeniem, które pozwoli po zakończeniu szkoły skutecznie przygotować się do „walki” o wymarzoną pracę.

Składamy olbrzymie podziękowania dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Nowej Soli oraz firmy Audit Doradztwo Personalne za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie giełdy.

Znamy już wyniki etapu szkolnego VI Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania, do którego przystąpiło blisko 3900 uczniów z całego kraju. W naszej szkole z testem o bardzo wysokim stopniu trudności zmierzyły się Andżelika Jastrzębska, Joanna Wydra - obie uczennice klasy III AWZ oraz Joanna Jabłońska, Magdalena Chorąża, Patrycja Oleś – uczennice klasy III CWZ. Dziewczęta uplasowały się w połowie stawki osób walczących o awans do kolejnego etapu. Najlepiej z testem poradziły sobie Magdalena Chorąża oraz Joanna Jabłońska uzyskując niewiele mniej punktów niż wymagany próg kwalifikacyjny do kolejnego etapu olimpiady. Olbrzymie słowa uznania oraz zasłużone gratulacje.

12 grudnia 2017 na terenie całej Polski odbyły się zawody I stopnia (etap szkolny) VI Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania organizowanej przez Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Celem głównym olimpiady jest zwiększenie zainteresowania problematyką gospodarczą i dostarczenie dodatkowej wiedzy ekonomicznej, służącej zrozumieniu zachodzących procesów gospodarczych. Ma ona również rozbudzić i wzmocnić wśród młodzieży postawy i zachowania przedsiębiorcze. Do pierwszego etapu w „NASZEJ” szkole przystąpiło pięć uczennic : Andżelika Jastrzębska i Joanna Wydra z klasy 3awz oraz Magdalena Chorąża, Patrycja Oleś oraz Joanna Jabłońska z klasy III cwz. W pierwszym etapie przygotowano dla uczestników 50 pytań. Ogłoszenie wyników nastąpi 12 stycznia 2018 roku. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki - opiekun Adam Wąwoźny

Podkategorie

Joomla templates by a4joomla