Jeżeli ktoś z góry zakłada, że poniedziałek to „beznadziejny” dzień i lepiej byłoby rozpoczynać tydzień od wtorku, jest w błędzie, o czym mogli przekonać się gimnazjaliści z Otynia.
W poniedziałkowy poranek dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych ze szkołą pracodawców nasi Goście mieli możliwość odwiedzenia firm: JADIK, AUTO KOMPLEX – SZARAMA ORAZ OMNI MODO, gdzie w trakcie wycieczek zawodoznawczych gimnazjaliści dowiedzieli się m.in. na czym polega praca mechanika pojazdów samochodowych, blacharza, lakiernika, tapicera oraz technika przemysłu mody. Uczniowie mieli również możliwość rozmowy z absolwentami ZSP 2 ,którzy po ukończeniu szkoły rozpoczęli pracę zawodową. Po wizytach w zakładach przyszedł czas na specjalistyczne warsztaty dla przyszłych techników usług fryzjerskich oraz techników inżynierii środowiska i melioracji. Projektowanie fryzur i ich wykonanie na pracowniach fryzjerskich oraz badanie struktury gleby i jej zagęszczenia jak i analiza pobranych próbek, cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników warsztatów. W trakcie spotkania z doradcą zawodowym nasi Goście dowiedzieli się, jakie mają możliwości dalszej edukacji po ukończeniu gimnazjum, w jaki sposób zaplanować swoją ścieżkę edukacyjno-zawodową. Rozmawiano również o zawodach deficytowych i fachowcach poszukiwanych na lokalnym rynku pracy. Przedstawiona została również oferta naszej placówki. Serdecznie dziękujemy za wizytę i życzymy trafnych i przemyślanych wyborów.

Czy da się połączyć lekcję chemii i fryzjerstwa ? Oczywiście , że tak. Właśnie w takich zajęciach wzięli udział uczniowie klasy 7 z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowej Soli. W trakcie zajęć przygotowanych przez p. Iwonę Frankowską uczniowie mogli przekonać się na „ własnej skórze” jak działa kamera trychologiczna oraz dowiedzieć się jakie kosmetyki, a raczej związki chemiczne wykorzystuje się do pielęgnacji skóry głowy. O pracy fryzjera w trakcie warsztatów opowiadali uczniowie klasy Iabs. Lekcja pokazowa cieszyła się dużym zainteresowaniem , a uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w części warsztatowej.

W ramach kampanii promującej szkolnictwo zawodowe na terenie naszej szkoły zostały zorganizowane kolejne warsztaty dla gimnazjalistów. Tym razem odwiedziła nas liczna grupa gimnazjalistów z Siedliska. Tego dnia uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach promujących naukę w technikum inżynierii środowiska i melioracji przygotowanych przez panią Magdę Hudak oraz naukę w technikum usług fryzjerskich przygotowanych przez panią Iwonę Frankowską. Bardzo dziękujemy za wizytę i mamy nadzieję spotkać się z Wami we wrześniu

Joanna Jabłońska uczennica klasy III cwz zdała egzaminy i uzyskała prawo jazdy kat.B Kurs realizowany był w ramach projektu pt. ”Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Nowosolskim”. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż Asia egzamin teoretyczny oraz praktyczny zdała w pierwszym terminie!!!
GRATULUJEMY i ŻYCZYMY SZEROKIEJ DROGI !!!

W naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. W trakcie spotkania młodzież miała okazję dowiedzieć się z jakich form wsparcia może skorzystać po zakończeniu nauki. Jak się okazuje absolwenci szkół ponadgimnazjalnych mogą m.in. uzyskać dofinansowanie na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.