12 grudnia 2017 na terenie całej Polski odbyły się zawody I stopnia (etap szkolny) VI Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania organizowanej przez Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Celem głównym olimpiady jest zwiększenie zainteresowania problematyką gospodarczą i dostarczenie dodatkowej wiedzy ekonomicznej, służącej zrozumieniu zachodzących procesów gospodarczych. Ma ona również rozbudzić i wzmocnić wśród młodzieży postawy i zachowania przedsiębiorcze. Do pierwszego etapu w „NASZEJ” szkole przystąpiło pięć uczennic : Andżelika Jastrzębska i Joanna Wydra z klasy 3awz oraz Magdalena Chorąża, Patrycja Oleś oraz Joanna Jabłońska z klasy III cwz. W pierwszym etapie przygotowano dla uczestników 50 pytań. Ogłoszenie wyników nastąpi 12 stycznia 2018 roku. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki - opiekun Adam Wąwoźny

Kilka dni temu na terenie naszej szkoły odbyły się warsztaty YouthEmpowered: Możesz więcej niż myślisz , których organizatorem jest Coca Cola HBC Polska lider w branży produkcji i sprzedaży napojów bezalkoholowych. Warsztaty skierowane są do młodych osób, którzy szukają pomysłu na siebie i swoje miejsce na zawodowej mapie. Aktywna forma prowadzenia warsztatów, prowadzonych głównie w formie gier wspierała uczestników w rozwoju kompetencji miękkich tj. autoprezentacji, komunikacji czy określaniu własnego potencjału. Rozmawialiśmy również o możliwościach zatrudnienia na lokalnym rynku pracy oraz o zawodach przyszłości. W zajęciach uczestniczyli przedstawiciele klas III awz oraz III cwz. Warsztaty prowadzili Anna Skocz przedstawicielka Stowarzyszenia Semper Avanti oraz Adam Wąwoźny doradca zawodowy.

https://www.flickr.com/photos/154102816@N05/albums/72157662210455108

 

W ubiegłym tygodniu w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2017 uczniowie klasy IIbwz kształcący się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych udali się wraz z opiekunami p. Danutą Szulc oraz p. Adamem Wawoźnym do siedziby firmy Electropoli Poland. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się jak wygląda struktura firmy, jaka jest specyfika prowadzonej działalności oraz jakie są możliwości zatrudnienia w Electropoli. Po prezentacji mieliśmy możliwość zapoznania się z procesem produkcyjnym. Warto nadmienić, że Electropoli jest dostawcą usług obróbki powierzchniowej w zakresie ochrony antykorozyjnej i aspektu wizualnego detali wykonanych z metalu i plastiku. Firma posiada wieloletnie doświadczenie dzięki czemu doskonale porusza się we wszystkich wymaganiach technicznych dotyczących obróbki powierzchniowej detali dla motoryzacji. W zakresie proponowanych usług jest m.in. malowanie metodą kataforetyczną, proszkową oraz natryskową. Chcielibyśmy serdecznie podziękować pracownikom firmy Electropoli za profesjonalne przygotowanie wycieczki zawodoznawczej.

 

https://www.flickr.com/photos/154102816@N05/albums/72157662062155398/with/37330136554/

 

Podkategorie

Joomla templates by a4joomla