There are no images in the gallery.

Jeżeli ktoś z góry zakłada, że poniedziałek to „beznadziejny” dzień i lepiej byłoby rozpoczynać tydzień od wtorku, jest w błędzie, o czym mogli przekonać się gimnazjaliści z Otynia.
W poniedziałkowy poranek dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych ze szkołą pracodawców nasi Goście mieli możliwość odwiedzenia firm: JADIK, AUTO KOMPLEX – SZARAMA ORAZ OMNI MODO, gdzie w trakcie wycieczek zawodoznawczych gimnazjaliści dowiedzieli się m.in. na czym polega praca mechanika pojazdów samochodowych, blacharza, lakiernika, tapicera oraz technika przemysłu mody. Uczniowie mieli również możliwość rozmowy z absolwentami ZSP 2 ,którzy po ukończeniu szkoły rozpoczęli pracę zawodową. Po wizytach w zakładach przyszedł czas na specjalistyczne warsztaty dla przyszłych techników usług fryzjerskich oraz techników inżynierii środowiska i melioracji. Projektowanie fryzur i ich wykonanie na pracowniach fryzjerskich oraz badanie struktury gleby i jej zagęszczenia jak i analiza pobranych próbek, cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników warsztatów. W trakcie spotkania z doradcą zawodowym nasi Goście dowiedzieli się, jakie mają możliwości dalszej edukacji po ukończeniu gimnazjum, w jaki sposób zaplanować swoją ścieżkę edukacyjno-zawodową. Rozmawiano również o zawodach deficytowych i fachowcach poszukiwanych na lokalnym rynku pracy. Przedstawiona została również oferta naszej placówki. Serdecznie dziękujemy za wizytę i życzymy trafnych i przemyślanych wyborów.