Nitki, czyli Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli, to wyzwanie, to, wbrew powszechnej opinii, solidna edukacja, która przyniesie Ci przygodę, zaskoczenie, ale przede wszystkim świetny start w dorosłe życie.

Dlaczego?

Fakt, nie będziesz tu ślęczał nad grubymi księgami poezji, skomplikowanymi wzorami chemicznymi czy szczegółami praw fizyki. Nie oznacza to jednak, że możesz wyłączyć myślenie, wprost przeciwnie.

Tutaj los dosłownie chwycisz w swoje dłonie. Tak! poprzez maszyny, narzędzia, siłę własnych mięśni. Bo tu będziesz uczył się przez większą część konkretnej pracy, szczególnych umiejętności związanych z poszukiwanymi zawodami: piekarza, stolarza, elektryka, dekarza, mechanika, tapicera, kominiarza, a może zegarmistrza, szewca, kucharza, fotografa, krawca, sprzedawcy czy pracownika budowlanki. Tak! Wybór należy do Ciebie, Ty planujesz, my dbamy o Twoją edukację.

Nie masz dziś o pojęcia o tych zawodach? Nie musisz. Nikt tego na początku nie wie, najważniejsze, by podjąć wyzwanie. Wszystkiego od podstaw będziesz uczył się w branżowej szkole I stopnia. Trzy dni w szkole, dwa dni u swojego szefa, pracodawcy (sam możesz go wybrać), który nauczy Cię wszystkiego od zera i do tego od początku będzie dawał Ci co miesiąc wypłatę. Zaczniesz od 170 zł.
I tak przez trzy lata, potem egzamin i albo dalsza edukacja w dwuletniej branżowej szkole II stopnia, która da Ci tytuł technika, maturę i możliwość pójścia na studia, albo praca na pełnym etacie i start w dorosłe życie.

Czy będzie łatwo?

Tego nie wiemy… ale chętni do pracy, sprytni i dobrze obliczeni na sukces, którzy przeszli tę drogę, dziś są cenionymi fachowcami, którzy w Twoim domu kładą płytki, podłączają prąd, obcinają włosy w znanym salonie urody, gotują w Twojej ulubionej pizzerii, pieką najsmaczniejsze w mieście pączki. I mają z tego satysfakcję oraz pieniądze. Nie martwią się kryzysem, bo wiedzą, że dzięki ich umiejętnościom i właściwej szkole, dla nich pracy nie zabraknie…Dla wytrwałych, ale również nastawionych na kształcenie zawodowe, mamy pięcioletnie technika dające konkretny zawód z perspektywą własnej firmy.

Technik przemysłu mody

 

Naucz się projektować ubrania przy użyciu najnowocześniejszych programów komputerowych, bądź stylistą i kreatorem mody w jednym. Od tej pory to Ty będziesz decydować, w co się ubierzesz.
To kierunek nawiązujący do bogatej tradycji „Nitek” w zakresie kształcenia fachowców przemysłu odzieżowego. Tutaj nauczysz się projektowania i stylizacji ubiorów, ich wykonywania, odpowiedniego doboru tkanin i dodatków, obsługi programów komputerowych do projektowania odzieży. To pierwszy krok do stworzenia własnej kolekcji ubrań. Nauczymy Cię zasad działania własnej firmy odzieżowej.
 
A teraz szczegóły:
Zaplanowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli działania zakładają uruchomienie technika przemysłu mody z elementami wizażu.

Absolwent szkoły kształcącej w tym zawodzie będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
    a) projektowania wyrobów odzieżowych;
    b) opracowania dokumentacji wyrobów odzieżowych;
    c) wytwarzanie wyrobów odzieżowych;
    d) organizowania i kontrolowania procesów wytwarzania wyrobów odzieżowych;
    e) prowadzenie działań związanych z marketingiem mody.

W celu zdobycia tytułu technika przemysłu mody trzeba zdać egzaminy potwierdzające dwie kwalifikacje w zawodzie:

 • MOD.03. Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych
 • MOD.11. Organizacja procesów wytwarzania wyrobów odzieżowych.


      Reforma szkolnictwa zawodowego daje możliwości zdobywania młodym technikom dodatkowych umiejętności i w związku z tym ZSP nr 2 proponuje uczniom tego kierunku elementy wizażu, który w połączeniu z projektowaniem ubioru dla konkretnego klienta pozwoli stworzyć pełny i estetyczny wizerunek. Jednocześnie będzie to dodatkowym punktem uatrakcyjniającym ten bardzo deficytowy w naszym powiecie zawód.

  W żadnej ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Nowosolskiego nie został ten kierunek utworzony. Zwiększenie oferty kształcenia przyczyni się do uatrakcyjnienia nauczanych zawodów, tym bardziej że zawód technik przemysłu mody jest jednym z zawodów przyszłości. Na rynku pracy brakuje specjalistów w dziedzinie: modelowania, projektowania i szycia oraz reklamowania mody.
  Duże zainteresowanie tym kierunkiem wykazali przedsiębiorcy, z którymi zostały podpisane umowy partnerskie - „OMNI MODO” Nowa Sól ul. Chrobrego 1a – Bogumiła Ulanowska oraz High Type Nowa Sól, ul. Kościuszki 3.

Drodzy Ósmoklasiści,
przed Wami najważniejsza decyzja w dotychczasowym życiu. Wybieracie nową szkołę, często kierunek, który wpłynie na to, co będziecie robić zawodowo.
Decydujcie mądrze, tak, by być spełnionym i szczęśliwym. Co mamy do zaoferowania? Wystarczy przeczytać poniższy tekst 

Przede wszystkim jesteś wyjątkowy. Zmień swoje wyobrażenie o szkole, rozwiń skrzydła, wyjdź z cienia, zdobądź zawód właśnie u nas, bo Nitki to połączenie tradycji z nowoczesnością, szkoły z przyjemnością i człowieka z ulubioną pracą!

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli, to wyzwanie, to, wbrew powszechnej opinii, solidna szkoła, która przyniesie Ci przygodę, zaskoczenie, ale przede wszystkim świetny start w dorosłe życie.

Pasjonujesz się motoryzacją ? Lubisz majsterkować ? Szukasz zawodu, który zapewni Ci stabilne zatrudnienie po ukończeniu szkoły i zagwarantuje atrakcyjne zarobki ? Rozpocznij swoją przygodę zawodową w 3 letniej szkole branżowej I stopnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli i zostań
mechanikiem pojazdów samochodowych.
W trakcie nauki zdobędziesz takie umiejętności jak posługiwanie się przyrządami diagnostycznymi, nauczysz się obsługi technicznej pojazdów, określisz stan techniczny zespołów pojazdów, będziesz umiał usunąć usterki techniczne pojazdów itp.
Praktyczną naukę zawodu odbędziesz w warunkach rzeczywistych w samodzielnie wybranym przez siebie serwisie co zdecydowanie umożliwi Ci zdobywanie wiedzy i umiejętności przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, sprzętu oraz oprogramowania w bardzo szybko rozwijającej się branży motoryzacyjnej. Rozpoczynając naukę w szkole branżowej I stopnia zaczniesz zarabiać pieniądze, dzięki którym będziesz mógł planować swoje finanse.

W czasie nauki możesz za darmo zdobyć prawo jazdy kategorii B.

Po ukończeniu branżowej szkoły I stopnia możesz kontynuować naukę w szkole branżowej II stopnia lub liceum ogólnokształcącym. Pracę w zawodzie mechanika pojazdów samochodowych znajdziesz m.in. w warsztatach naprawczych pojazdów samochodowych, salonach obsługi i sprzedaży samochodów, stacjach diagnostyki pojazdów, firmach sprzedających części samochodowe i materiały eksploatacyjne. Jeżeli jesteś osobą przedsiębiorczą możesz również założyć „własną firmę”.

 1. HAN. 01.Prowadzenie sprzedaży
 2. HAN.02. Prowadzenie działań handlowych

 

Technik handlowiec
Na tym kierunku poznasz i zgłębisz tajniki sprzedaży, marketingu i reklamy. Od tej pory trzeba będzie na Ciebie uważać, bo będziesz w stanie wszystko nam sprzedać i do wszystkiego namówić. Handel to jedna z najbardziej dynamicznych gałęzi gospodarki. Drzwi salonów samochodowych, markowych firm odzieżowych, kosmetycznych czy farmaceutycznych po ukończeniu tego kierunku stoją przed Tobą otworem! Zostań liderem sprzedaży!


A teraz szczegóły:

Kończąc naukę w zawodzie technik handlowiec jesteś przygotowany 
aby kontynuować edukację na uczelni wyższej.

Możesz pracować w zespołach handlowo-marketingowych oraz instytucjach kontroli handlowej, np. Urzędzie Ochrony Konkurencji 
i Konsumenta. Możesz również prowadzić własną firmę, w której zatrudnisz pracowników

Nauczysz  się:

 1. Organizować prace w zakresie przyjmowania dostaw oraz przygotowywania towarów do sprzedaży.
 2. Wykonywać prace związane z obsługą klientów oraz realizacje transakcje kupna i sprzedaży.
 3. Prowadzić działania reklamowe i marketingowe.
 4. Organizować i prowadzić działalność handlową.
 5. Zarządzać działalnością handlową przedsiębiorstw

Praktyki:


Realizując program praktyk współpracujemy z pracodawcami w mieście i  okolicach.

Podkategorie

Joomla templates by a4joomla