Za nami III edycja Potyczek Mechanicznych. Znów ekipa pasjonatów mechaniki pojazdowej mogła błysnąć talentem i pokazać swoją pasję. Dziękujemy opiekunowi i uczniom ze Wschowy, miło było Was gościć w naszych murach. Jeszcze raz brawo dla organizatorów i uczestników!

Szczególne podziękowania przesyłamy dla firmy Gedia. Ufundowała ona nagrody dla zwycięzców i uczestników konkursu. Dobrze jest mieć takie wsparcie!

Zebranie z rodzicami w najbliższą środę 12 grudnia o godz. 16.30.

Rodzice będą mieli możliwość konsultacji ze wszystkimi nauczycielami, do godz. 18.00.

W dniu 6 grudnia uczniowe Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 mogli poczuć się choć przez chwilę jak studenci. Zasiedli w ławach auli, odpowiadali na pytania, słuchali w skupieniu wykładu. A wszystko za sprawą Konkursu Kulturoznawczego o krajach Europy i Ameryki Północnej, którego organizatorem był Instytut Fililogii Germańskiej i Instytut Neofilologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Nasi uczniowie: Sandra Banaszak (I Abs), Malwina Kucharek (I Cbs) oraz Patryk Nawrot (II Bbs) godnie reprezentowali ZSP nr 2. Po zmaganiach z jakże ciekawymi, a niekiedy zabawnymi pytaniami, nasza szkoła dostała wyróżnienie. Uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Gratulujemy!!!

„Dzień z obcą kulturą” zakończył się udziałem w warsztatach językowych, na których uczniowie w błyskawicznym tempie opanowali podstawy języka greckiego, tureckiego, włoskiego i rosyjskiego.

Nauczyciele języków obcych

5 grudnia odbyła się trzecia edycja konkursu międzyszkolnego „Potyczki motoryzacyjne”

Zwycięzcą został uczeń naszej szkoły Robert Kiziok. Gratulujemy!!!!!