Uwaga!

W dniu 16 października przypada Światowy Dzień Walki z Głodem. Z tej okazji Polski Czerwony Krzyż organizuje wiele akcji mających na celu promocję działań przeciw marnotrawieniu żywności oraz uświadomienie młodzieży o konieczności pomocy osobom głodującym. W tym dniu na terenie naszej szkoły zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz zakupu żywności dla dzieci uczęszczających do Świetlicy PCK. Nie bądź obojętny, przyłącz się do akcji.

Zbiórkę przeprowadzą wolontariusze z Szkolnego Koła PCK.

Barbara Wachowska

W dniu 28 września odbył się w naszej szkole powiatowy konkurs historyczny. W drużynowych zmaganiach najlepsza okazała się młodzież z ZSP 4 w Nowej Soli. Drugie miejsce przypadło drużynie z CKZiU Elektryk, miejsce na podium uzupełnił zespół z LO. Gospodarz turnieju - ekipa NITEK była "bardzo gościnna" i minimalnie przegrała walkę o podium. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I Abs: Patrycja Karczewska, Patrycja Nowak i Patryk Walczak.

Konkurs wpisał się w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości, a tematem zmagań były zagadnienia z zakresu II wojny światowej i bohaterskiej walki naszych rodaków we wrześniu 1939 roku. Uczniowie klas pierwszych rywalizowali: odpowiadając na pytania, układali historyczne puzzle i sprawdzali swoją wiedzę w quizie kahoot. Konkurs swoim występem uświetniła Zuzanna Pietrzak wykonując Rotę.

Uczestnicy oddali hołd poległym w obronie Ojczyzny minutą ciszy. Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w tej lekcji historii.

Gdyby ktoś chciał sam spróbować sił w naszym konkursowym teście językowym, to

adres; http://zsp2-nitki.pl/moodle

user: Test

pass: Test2018!

Platforma moodle powstała z inspiracji pana M.Batora. Niestety w tamtych czasach nasz serwer nie spełniał wymogów umożliwiających instalację.

Testy tworzyłem po części na potrzeby konkursu, a po części żeby pokazać nauczycielom, co można. Można więcej niż pokazałem!

Nie spodziewam się zainteresowania, ale na tej platformie test i lekcje tworzyć może każdy i nie jest to trudne.

admin

W dniu 27 września 2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs językowy pt. „Jeden z dziesięciu” w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków. Dokładnie dziesięciu uczniów z klas 3 Awz, 2 Bbs oraz 2 Cbs przystąpiło do pięciu konkurencji. W pierwszej kolejności zawodnicy mieli za zadanie napisać w j. angielskim lub niemieckim, jakimi językami ojczystymi posługują się mieszkańcy europejskich państw (jedynie na podstawie flag tych państw). Drugim zadaniem było rozwiązanie dwóch testów na platformie Moodle – Jaki to kraj? (na podstawie obejrzanych obrazków – symboli państw) oraz Jaki to język? (na podstawie odsłuchanych wypowiedzi). Kolejną konkurencją było przyporządkowanie nazw państw europejskich w języku angielskim na mapie Europy. Konkurs zakończyły dwa quizy, do rozwiązania których uczniowie wykorzystali aplikację mobilną Kahoot! Po jakże ciekawych i trudnych zmaganiach wyłoniliśmy wreszcie „jednego z dziesięciu”, został nim KONRAD GALL z klasy 2 Bbs. Drugie miejsce zajęła KAMILA STERNIK z klasy 3 Awz, zaszczytne trzecie miejsce zajęła NATALIA HRYWICKA z klasy 3 Awz. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu! Laureaci otrzymali dyplomy oraz zestawy do nauki języków obcych, pozostali uczestnicy słodkie podziękowanie za udział.

Nauczyciele języków obcych