W dniu 27 września 2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs językowy pt. „Jeden z dziesięciu” w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków. Dokładnie dziesięciu uczniów z klas 3 Awz, 2 Bbs oraz 2 Cbs przystąpiło do pięciu konkurencji. W pierwszej kolejności zawodnicy mieli za zadanie napisać w j. angielskim lub niemieckim, jakimi językami ojczystymi posługują się mieszkańcy europejskich państw (jedynie na podstawie flag tych państw). Drugim zadaniem było rozwiązanie dwóch testów na platformie Moodle – Jaki to kraj? (na podstawie obejrzanych obrazków – symboli państw) oraz Jaki to język? (na podstawie odsłuchanych wypowiedzi). Kolejną konkurencją było przyporządkowanie nazw państw europejskich w języku angielskim na mapie Europy. Konkurs zakończyły dwa quizy, do rozwiązania których uczniowie wykorzystali aplikację mobilną Kahoot! Po jakże ciekawych i trudnych zmaganiach wyłoniliśmy wreszcie „jednego z dziesięciu”, został nim KONRAD GALL z klasy 2 Bbs. Drugie miejsce zajęła KAMILA STERNIK z klasy 3 Awz, zaszczytne trzecie miejsce zajęła NATALIA HRYWICKA z klasy 3 Awz. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu! Laureaci otrzymali dyplomy oraz zestawy do nauki języków obcych, pozostali uczestnicy słodkie podziękowanie za udział.

 

Nauczyciele języków obcych

Joomla templates by a4joomla