W dniu 28 września odbył się w naszej szkole powiatowy konkurs historyczny. W drużynowych zmaganiach najlepsza okazała się młodzież z ZSP 4 w Nowej Soli. Drugie miejsce przypadło drużynie z CKZiU Elektryk, miejsce na podium uzupełnił zespół z LO. Gospodarz turnieju - ekipa NITEK była "bardzo gościnna" i minimalnie przegrała walkę o podium. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I Abs: Patrycja Karczewska, Patrycja Nowak i Patryk Walczak.

Konkurs wpisał się w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości, a tematem zmagań były zagadnienia z zakresu II wojny światowej i bohaterskiej walki naszych rodaków we wrześniu 1939 roku. Uczniowie klas pierwszych rywalizowali: odpowiadając na pytania, układali historyczne puzzle i sprawdzali swoją wiedzę w quizie kahoot. Konkurs swoim występem uświetniła Zuzanna Pietrzak wykonując Rotę.

Uczestnicy oddali hołd poległym w obronie Ojczyzny minutą ciszy. Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w tej lekcji historii.

Joomla templates by a4joomla