W dniu 6 grudnia uczniowe Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 mogli poczuć się choć przez chwilę jak studenci. Zasiedli w ławach auli, odpowiadali na pytania, słuchali w skupieniu wykładu. A wszystko za sprawą Konkursu Kulturoznawczego o krajach Europy i Ameryki Północnej, którego organizatorem był Instytut Fililogii Germańskiej i Instytut Neofilologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Nasi uczniowie: Sandra Banaszak (I Abs), Malwina Kucharek (I Cbs) oraz Patryk Nawrot (II Bbs) godnie reprezentowali ZSP nr 2. Po zmaganiach z jakże ciekawymi, a niekiedy zabawnymi pytaniami, nasza szkoła dostała wyróżnienie. Uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Gratulujemy!!!

„Dzień z obcą kulturą” zakończył się udziałem w warsztatach językowych, na których uczniowie w błyskawicznym tempie opanowali podstawy języka greckiego, tureckiego, włoskiego i rosyjskiego.

Nauczyciele języków obcych