"O" z kreską czy "u" otwarte, pisownia łączna czy rozłączna, wielka czy mała litera - z takimi rozterkami zmierzyli się 14 lutego br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli uczniowie Szkolnego Konkursu Ortograficznego "As ortografii".
Chęć sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie poprawności ortograficznej wyraziło 30 uczniów.
"Fitnessowa", "czteroipółletni", "fastfoodowe", "designe" - to między innymi takie pułapki językowe czyhały na uczestników dyktanda. Komisja konkursowa w składzie: Arleta Petreczko i Renata Sawicka - Dytko wyłoniła "Asa ortografii". Najlepsza okazała się uczennica II klasy szkoły branżowej - Klaudia Sitko. Pozostali laureaci:
 
 
II miejsce - Natalia Hrywicka - kl. IIIa wz
      III miejsce - Nikola Szymczewska - kl. IIa bs
 
Laureatom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

ozio_gallery_lightgallery
 
 
 
Joomla templates by a4joomla