W dniu 28 listopada 2019 r. po raz siódmy nasza szkoła gościła w swoich progach Honorowych Dawców Krwi z powiatu nowosolskiego. Byliśmy współorganizatorem uroczystości kończącej obchody Jubileuszu 100 - lecia Polskiego Czerwonego Krzyża „Od 100 lat wszędzie, dla wszystkich”.

W czasie uroczystości zostały wręczone odznaczenia i wyróżnienia zasłużonym Działaczom PCK oraz Honorowym Dawcom Krwi. Nasza szkoła za całokształt działalności na rzecz PCK została uhonorowana okolicznościowym medalem 100 lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Medale otrzymali również opiekunowie Szkolnych Kół PCK.

Po ceremonii wręczenia odznaczeń, wszystkich gości zaproszono na słodki poczęstunek.

ozio_gallery_lightgallery

W dniach 06 - 07.11.2019r. wolontariusze z Szkolnego Koła PCK oraz młodzież z internatu wzięła udział w kolejnej akcji zbiórki żywności zorganizowanej przez Rejonowy Oddział PCK w Nowej Soli. W ramach akcji „ Pomóż nam pomagać” wolontariusze z klasy II Abs: Ania i Klaudia, z klasy I Abs: Sonia i Daria, z klasy I Cbs: Dominika, Karolina, Weronika , Ania i Olwia, z klasy III Abs: Patryk, Filip, Bartek i Marek, z klasy I Bbs: Szymon, Natan, Michał i Radek oraz z klasy II Bbs: Hubert i Arek, zbierali żywność w markecie „ Biedronka” w Nowej Soli. Uśmiech na twarzy nie opuszczał naszych wolontariuszy, swoją postawą potrafili zachęcić mieszkańców miasta do włączenia się w akcję. Zebrana żywność trafi do potrzebujących, podopiecznych PCK w Nowej Soli.

Opiekun SK PCK

Wolontariusze Szkolnego Koła PCK w akcji!

W dniu 22.10.2019r. w Filharmonii Zielonogórskiej odbyła się UROCZYSTA GALA JUBILEUSZOWA POD HASŁEM „OD 100 LAT WSZĘDZIE DLA WSZYSTKICH”. Podczas Uroczystości wręczono odznaczenia i wyróżnienia zasłużonym Działaczom PCK oraz Honorowym Dawcom Krwi. Po ceremonii wręczenia odznaczeń i programie artystycznym, wszystkich gości zaproszono na okolicznościowy tort i kawę. Wolontariusze z Szkolnego Koła PCK- Kasia, Oliwia, Daria ( klasa I Abs) oraz Ania i Klaudia ( klasa II Abs) pod okiem Pana L. Urlickiego i opiekuna SK PCK stanęli na wysokości zadania. Pan L. Urlicki, Kasia i Oliwia mieli nie lada wyzwanie, pokrojenie trzech dużych okolicznościowych tortów a Ania, Klaudia i Daria serwowały kawę i herbatę. Obsługa gości (a było ich 200 osób), przebiegła sprawnie i w miłej atmosferze. Wolontariusze pod wodzą opiekunów spisali się na medal!

Opiekun Szkolnego Koła PCK.

W dniu 27.11.2018r. po raz kolejny nasza szkoła gościła w swoich progach Honorowych Dawców Krwi. Byliśmy współorganizatorem Rejonowej Uroczystości  z  okazji  60-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. W czasie uroczystości zostały wręczone odznaczenia i wyróżnienia Honorowym Dawcom Krwi oraz osobom działającym na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK.
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy zorganizować i ugościć zaproszone osoby, a są to: D.Lesiewicz, B.Wachowska, R.Czyżak, R.Mazurek, D.Leksycka, W.Jamroszczyk, J.Fijołek oraz wolontariusze z klasy II c bs: Julia, Klaudia, Kasia,Marzena i Klaudia z kl. I a bs.

W dniach 21.11.2018r. ; 22.11.2018r. oraz 24.11.2018r odbyła się akcja zbiórki żywności „Pomóż nam pomagać” zorganizowanej przez PCK. Uczniowie, słuchacze oraz młodzież z internatu zbierali żywność do koszy w marketach „ Biedronka”. Swoją postawą, uśmiechem na twarzy zachęcali mieszkańców Nowej Soli do zakupu przynajmniej jednego produktu i podarowania go potrzebującym. W wyniku przeprowadzonej zbiórki udało się zebrać dużą ilość produktów spożywczych oraz słodyczy. Zebrana żywność zostanie podarowana potrzebującym, podopiecznym PCK.