W dniu 27.11.2018r. po raz kolejny nasza szkoła gościła w swoich progach Honorowych Dawców Krwi. Byliśmy współorganizatorem Rejonowej Uroczystości  z  okazji  60-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. W czasie uroczystości zostały wręczone odznaczenia i wyróżnienia Honorowym Dawcom Krwi oraz osobom działającym na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK.
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy zorganizować i ugościć zaproszone osoby, a są to: D.Lesiewicz, B.Wachowska, R.Czyżak, R.Mazurek, D.Leksycka, W.Jamroszczyk, J.Fijołek oraz wolontariusze z klasy II c bs: Julia, Klaudia, Kasia,Marzena i Klaudia z kl. I a bs.

W dniach 21.11.2018r. ; 22.11.2018r. oraz 24.11.2018r odbyła się akcja zbiórki żywności „Pomóż nam pomagać” zorganizowanej przez PCK. Uczniowie, słuchacze oraz młodzież z internatu zbierali żywność do koszy w marketach „ Biedronka”. Swoją postawą, uśmiechem na twarzy zachęcali mieszkańców Nowej Soli do zakupu przynajmniej jednego produktu i podarowania go potrzebującym. W wyniku przeprowadzonej zbiórki udało się zebrać dużą ilość produktów spożywczych oraz słodyczy. Zebrana żywność zostanie podarowana potrzebującym, podopiecznym PCK.

W ramach współpracy z Rejonowym Oddziałem PCK w Nowej Soli, nasza szkoła bierze udział w Projekcie „SeniorON” odkryj potencjał osób starszych. Projekt ma za zadanie integrację międzypokoleniową dzieci, młodzieży i osób po 65 roku życia poprzez udział w szkoleniach z bankowości elektronicznej oraz warsztatach edukacyjno- artystycznych.

Dnia 24.10.2018r. wzięliśmy udział w szkoleniu na temat „ ABC bankowości”- bezpieczeństwo w finansach. Szkolenie było okazją do poszerzenia naszej wiedzy z zakresu bankowości elektronicznej. Seniorzy, młodzież mogli poszerzyć wiedzę na temat kont osobistych, pożyczek, lokat, płatności mobilnych, używania kart płatniczych oraz ich zabezpieczenia. Szkolenie poprowadził przedstawiciel Banku Pekao.

Kolejne spotkanie odbyło się 14.11.2018r.w naszej szkole w pracowni kosmetycznej. Uczestników warsztatów kosmetycznych w świat pielęgnacji skóry głowy i twarzy wprowadziła Pani Iwona Frankowska.

Czwarte spotkanie z sześciu zaplanowanych odbyło się 21.11.2018r. w Świetlicy PCK. Tym razem odbyły się zajęcia twórcze. Seniorzy w towarzystwie młodego pokolenia poznawali techniki tworzenia i dekorowania kartek świątecznych.

cdn.