Boże Narodzenie to czas, w którym każdy powinien być uśmiechnięty, szczęśliwy i powinien mieć poczucie, że nie jest sam. W ramach akcji ogłoszonej przez MEN „ RazemNaŚwięta”, zorganizowaliśmy wewnątrzszkolną akcję „Gwiazdka dla seniora”. Do akcji włączyli się nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz młodzież. Udało się zebrać dużą ilość chemii gospodarczej oraz artykuły spożywcze. Przygotowaliśmy nie jedną a dwie paczki świąteczne, które zostały przekazane samotnym seniorom.

Dziękuję wszystkim za okazane serce i wsparcie naszej akcji.

Szczególne podziękowania kieruję do wychowawcy i młodzieży z klasy I CbsPo. Bądźcie przykładem dla swoich rówieśników.

Barbara Wachowska

W dniu 06.12.2019r. po raz kolejny nasza młodzież wzięła udział w mikołajkowej kweście ulicznej. Zbiórkę do puszek zorganizowaliśmy i tym razem we współpracy z PCK.Jak przystało na grudzień, pogoda nie rozpieszczała naszych wolontariuszy. Ubrani w czapki mikołaja, z gorącymi sercami wyruszyli na ulice naszego miasta. Zuzanna, Amelia, Malwina z klasy II Cbs, Beata, Kaja, Marcelina, Daria, Kasia, Patrycja z klasy I Abs, Karolina klasy IIBbs oraz Szymon, Radek i Natan z klasy I Bbs uzbierali łącznie 331 złotych. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na pomoc dla seniorów.

Wszystkim Wolontariuszom życzymy

wytrwałości, satysfakcji z podejmowanych działań, niespożytych pokładów energii, pomysłów, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek, każdy uśmiech i dobre słowo wracało do Was i dawało Wam siły.

Dziękujemy Wam za to, że jesteście i że działacie.

5 grudnia 2019

W dniu 28 listopada 2019 r. po raz siódmy nasza szkoła gościła w swoich progach Honorowych Dawców Krwi z powiatu nowosolskiego. Byliśmy współorganizatorem uroczystości kończącej obchody Jubileuszu 100 - lecia Polskiego Czerwonego Krzyża „Od 100 lat wszędzie, dla wszystkich”.

W czasie uroczystości zostały wręczone odznaczenia i wyróżnienia zasłużonym Działaczom PCK oraz Honorowym Dawcom Krwi. Nasza szkoła za całokształt działalności na rzecz PCK została uhonorowana okolicznościowym medalem 100 lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Medale otrzymali również opiekunowie Szkolnych Kół PCK.

Po ceremonii wręczenia odznaczeń, wszystkich gości zaproszono na słodki poczęstunek.

ozio_gallery_lightgallery

W dniach 06 - 07.11.2019r. wolontariusze z Szkolnego Koła PCK oraz młodzież z internatu wzięła udział w kolejnej akcji zbiórki żywności zorganizowanej przez Rejonowy Oddział PCK w Nowej Soli. W ramach akcji „ Pomóż nam pomagać” wolontariusze z klasy II Abs: Ania i Klaudia, z klasy I Abs: Sonia i Daria, z klasy I Cbs: Dominika, Karolina, Weronika , Ania i Olwia, z klasy III Abs: Patryk, Filip, Bartek i Marek, z klasy I Bbs: Szymon, Natan, Michał i Radek oraz z klasy II Bbs: Hubert i Arek, zbierali żywność w markecie „ Biedronka” w Nowej Soli. Uśmiech na twarzy nie opuszczał naszych wolontariuszy, swoją postawą potrafili zachęcić mieszkańców miasta do włączenia się w akcję. Zebrana żywność trafi do potrzebujących, podopiecznych PCK w Nowej Soli.

Opiekun SK PCK