W ramach współpracy z Rejonowym Oddziałem PCK w Nowej Soli, nasza szkoła bierze udział w Projekcie „SeniorON” odkryj potencjał osób starszych. Projekt ma za zadanie integrację międzypokoleniową dzieci, młodzieży i osób po 65 roku życia poprzez udział w szkoleniach z bankowości elektronicznej oraz warsztatach edukacyjno- artystycznych.

Dnia 24.10.2018r. wzięliśmy udział w szkoleniu na temat „ ABC bankowości”- bezpieczeństwo w finansach. Szkolenie było okazją do poszerzenia naszej wiedzy z zakresu bankowości elektronicznej. Seniorzy, młodzież mogli poszerzyć wiedzę na temat kont osobistych, pożyczek, lokat, płatności mobilnych, używania kart płatniczych oraz ich zabezpieczenia. Szkolenie poprowadził przedstawiciel Banku Pekao.

Kolejne spotkanie odbyło się 14.11.2018r.w naszej szkole w pracowni kosmetycznej. Uczestników warsztatów kosmetycznych w świat pielęgnacji skóry głowy i twarzy wprowadziła Pani Iwona Frankowska.

Czwarte spotkanie z sześciu zaplanowanych odbyło się 21.11.2018r. w Świetlicy PCK. Tym razem odbyły się zajęcia twórcze. Seniorzy w towarzystwie młodego pokolenia poznawali techniki tworzenia i dekorowania kartek świątecznych.

cdn.

Joomla templates by a4joomla