Dnia 12 czerwca 2020 r. szkoła jest nieczynna.

Drodzy Uczniowie oraz Rodzice,

od 18 maja na terenie Naszej Szkoły mogą odbywać się stacjonarne zajęcia rewalidacyjne oraz zajęcia praktyczne dla klas programowo najwyższych Szkoły Policealnej. Od 1 czerwca wszyscy Uczniowie mają prawo do spotkań z nauczycielami w szkole w ramach konsultacji. Jednak dla zachowania bezpieczeństwa, w związku z wciąż realnym zagrożeniem koronawirusem, musimy przestrzegać ściśle określonych zasad postępowania. Prosimy o zapoznanie się z procedurami zajęć, z których zamierzacie skorzystać, umieszczonymi poniżej.

Cieszymy się, że znów możemy się spotkać, choć w tak ograniczonej formie, i pomóc Wam w realizacji nauki. Musimy pamiętać o swoim zdrowiu i wzajemnie zadbać o bezpieczeństwo.

Jeszcze 44 minuty od chwili, kiedy to piszę... być może właśnie zaczyna się nowa era.

Szanowni Państwo, przygotowaliśmy dla Państwa serię czterech podcastów poświęconych najważniejszym zagadnieniom z zakresu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online.

Mamy nadzieję, że rozmowy ekspertów NASK oraz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, które poprowadził znany dziennikarz radiowy Krystian Hanke, będą dla Państwa przydatną dawką wiedzy. Liczymy na to, że staną się przyczynkiem do wielu rozmów i podjęcia działań w Państwa lokalnych środowiskach na rzecz bezpieczeństwa dzieci online.
Zachęcamy do słuchania!

Cyberprzemoc i inne formy agresji w sieci

Kiedy niewinny żart staje się hejtem? Jak reagować na agresję w internecie? Jak pomóc ofiarom cyberprzemocy?

Problem nadużywania internetu

Jak kontrolować czas, który dziecko spędza w sieci? W którym momencie powiedzieć stop? Jakie mogą być negatywne skutki nadużywania internetu i jak sobie z nimi radzić?

kliknij aby wysłuchać

Seksting i problem uwodzenia dzieci w internecie

Czy zdajemy sobie sprawę z negatywnych konsekwencji, które ze sobą niesie? Jak rozmawiać z nastolatkiem o skutkach takich działań? Do kogo zwrócić się o pomoc?

Szkodliwe treści w internecie

Jak uchronić przed nimi nasze dzieci? Jakie treści są szkodliwe? Jak nauczyć dzieci bezpiecznie poruszać się po internecie i odpowiednio reagować na niebezpieczne materiały?

kliknij aby wysłuchać900

Pozdrawiamy,