Tańcem Wolności rozpoczęła się wczoraj w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Akademia z okazji Odzyskania Niepodległości. Uczniowie naszej szkoły swoją wzorową postawą oddali hołd wszystkim tym, którzy walczyli o to, byśmy mogli żyć dzisiaj w wolnej Polsce. Podczas akademii tańcem, słowem, symbolem wyraziliśmy naszą dumę i radość, że jesteśmy Polakami i mamy poczucie więzi z krajem, kulturą i polskimi tradycjami.🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Uczniowie naszej Szkoły wybrali się na Lekcję Obywatelską do Warszawy. Moc atrakcji, zwiedzania i przygód, w programie między innymi:
Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Polin, Centrum Kopernika, obywatelskie zwiedzanie Warszawy szlakiem bohaterów i znanych obywateli: Pomnik Nieznanego Żołnierza, Pomnik Marszałka Piłsudskiego i Tadeusza Kościuszki. Relaks pod pomnikiem F.Chopina i spacer po Łazienka Królewskich. Po obywatelsku odwiedziliśmy Sejm i Belweder.

"Lekcja Obywatelska na długo zostanie w naszej pamięci" - wdzięczni uczniowie. Dziękujemy!!!

Ankieta jest krótka i ma charakter anonimowy.

Opinie uzyskane w ramach niniejszej ankiety pomogą podnosić jakość świadczonych usług i zmieniać się na lepsze.

O wypełnienie prosimy nauczycieli, uczniów, również rodziców i opiekunów prawnych uczniów uczęszczających do ZSP2.

Link umieszczony na prośbę:
Bogumiła Sadowa
Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych

W dniu dzisiejszym uczniowie Nitek oddali hołd walczącym o Polskę w czasię II wojny światowej:

-uroczyste odśpiewanie Roty,

-minuta ciszy,

-złożenie zniczy pod dębem katyńskim.

Nasza młodzież już kolejny raz pokazała, że PAMIĘTA!

W dniu dzisiejszym odbył się powiatowy qiuz historyczny Wrzesień 39 – Pamiętamy.

W zmaganiach konkursowych brały udział drużyny z ZSP 5 Kożuchów, LO, ZSP 4 i ZSP 2 w Nowej Soli.

Tematem konkursu była tematyk września 1939 i II wojny światowej.

Najlepsza okazała się drużyna z LO w Nowej Soli.

Nasza drużyna walczyła dzielnie, ale ostatecznie zajęła zaszczytne IV miejsce.

Nitki reprezentowały:

Wiktoria Jasińska, Nikola Banach i Wiktoria Wilimberg z klasy I Abs.

Na widowni zasiadła sympatyczna klasa I Cpo z Panią Iwanną Sobierajewicz.