Drodzy Ósmoklasiści,
przed Wami najważniejsza decyzja w dotychczasowym życiu. Wybieracie nową szkołę, często kierunek, który wpłynie na to, co będziecie robić zawodowo.
Decydujcie mądrze, tak, by być spełnionym i szczęśliwym. Co mamy do zaoferowania? Wystarczy przeczytać poniższy tekst 

Przede wszystkim jesteś wyjątkowy. Zmień swoje wyobrażenie o szkole, rozwiń skrzydła, wyjdź z cienia, zdobądź zawód właśnie u nas, bo Nitki to połączenie tradycji z nowoczesnością, szkoły z przyjemnością i człowieka z ulubioną pracą!

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli, to wyzwanie, to, wbrew powszechnej opinii, solidna szkoła, która przyniesie Ci przygodę, zaskoczenie, ale przede wszystkim świetny start w dorosłe życie.

Dlaczego?

Fakt, nie będziesz tu ślęczał nad grubymi księgami poezji, skomplikowanymi wzorami chemicznymi czy szczegółami praw fizyki. Nie oznacza to jednak, że możesz wyłączyć myślenie, wprost przeciwnie.

Tutaj los dosłownie chwycisz w swoje dłonie. Tak! poprzez maszyny, narzędzia, siłę własnych mięśni. Bo tu będziesz uczył się przez większą część konkretnej pracy, szczególnych umiejętności związanych z poszukiwanymi zawodami: piekarza, stolarza, elektryka, dekarza, mechanika, tapicera, kominiarza, a może zegarmistrza, szewca, kucharza, fotografa, krawca, sprzedawcy czy pracownika budowlanki. Tak! Wybór należy do Ciebie, Ty planujesz, my dbamy o Twoją edukację.

Nie masz dziś o pojęcia o tych zawodach? Nie musisz. Nikt tego na początku nie wie, najważniejsze, by podjąć wyzwanie. Wszystkiego od podstaw będziesz uczył się w branżowej szkole I stopnia. Trzy dni w szkole, dwa dni u swojego szefa, pracodawcy (sam możesz go wybrać), który nauczy Cię wszystkiego od zera i do tego od początku będzie dawał Ci co miesiąc wypłatę. Zaczniesz od 170 zł.
I tak przez trzy lata, potem egzamin i albo dalsza edukacja w dwuletniej branżowej szkole II stopnia, która da Ci tytuł technika, maturę i możliwość pójścia na studia, albo praca na pełnym etacie i start w dorosłe życie.

Czy będzie łatwo?

Tego nie wiemy… ale chętni do pracy, sprytni i dobrze obliczeni na sukces, którzy przeszli tę drogę, dziś są cenionymi fachowcami, którzy w Twoim domu kładą płytki, podłączają prąd, obcinają włosy w znanym salonie urody, gotują w Twojej ulubionej pizzerii, pieką najsmaczniejsze w mieście pączki. I mają z tego satysfakcję oraz pieniądze. Nie martwią się kryzysem, bo wiedzą, że dzięki ich umiejętnościom i właściwej szkole, dla nich pracy nie zabraknie…

Dla wytrwałych, ale również nastawionych na kształcenie zawodowe, mamy pięcioletnie technika dające konkretny zawód z perspektywą własnej firmy.

Technik usług fryzjerskich z innowacją kosmetyczną

Strzyżenie, farbowanie włosów oraz projektowanie i komputerowy dobór fryzur  - od tej pory piękny wygląd i doskonale podkreślona uroda będą dziełem Twoich rąk!  Zawodu nauczysz się w wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt szkolnych pracowniach fryzjerskich i kosmetycznych. W tej klasie zdobędziesz dodatkowe umiejętności w zakresie zabiegów upiększających na twarz i paznokcie. Zostań doskonałym fryzjerem z umiejętnościami kosmetyczki!

Technik przemysłu mody

Naucz się projektować ubrania przy użyciu najnowocześniejszych programów komputerowych, bądź stylistą i kreatorem mody w jednym. Od tej pory to Ty będziesz decydować, w co się ubierzesz.
To kierunek nawiązujący do bogatej tradycji „Nitek” w zakresie kształcenia fachowców przemysłu odzieżowego. Tutaj nauczysz się projektowania i stylizacji ubiorów, ich wykonywania, odpowiedniego doboru tkanin i dodatków, obsługi programów komputerowych do projektowania odzieży. To pierwszy krok do stworzenia własnej kolekcji ubrań. Nauczymy Cię zasad działania własnej firmy odzieżowej.

Technik handlowiec

Na tym kierunku poznasz i zgłębisz tajniki sprzedaży, marketingu i reklamy. Od tej pory trzeba będzie na Ciebie uważać, bo będziesz w stanie wszystko nam sprzedać i do wszystkiego namówić. Handel to jedna z najbardziej dynamicznych gałęzi gospodarki. Drzwi salonów samochodowych, markowych firm odzieżowych, kosmetycznych czy farmaceutycznych po ukończeniu tego kierunku stoją przed Tobą otworem! Zostań liderem sprzedaży!

Nie oglądaj się na innych, mądrze wybierz swoją przyszłość. Postaw na zawodowstwo, na którym my w Nitkach doskonale się znamy. Masz prawo mieć wątpliwości, masz prawo się nie znać. Dlatego przyjdź, zapytaj, poznaj.
Do perfekcji rozwinęliśmy doradztwo zawodowe. Jeżeli ciągle nie wiesz, jaki wybrać zawód, przyjdź do nas i przeżyj zawodowe olśnienie! Poznasz dziesiątki kierunków, zabierzemy cię na wycieczkę do wybranych pracodawców, poznasz zawody od kuchni.