Designed by Freepik

Drodzy Ósmoklasiści,


przed Wami najważniejsza decyzja w dotychczasowym życiu. Wybieracie nową szkołę, często kierunek, który wpłynie na to, co będziecie robić zawodowo.
Decydujcie mądrze, tak, by być spełnionym i szczęśliwym. Co mamy do zaoferowania? Wystarczy przeczytać poniższy tekst.Przede wszystkim jesteś wyjątkowy. Zmień swoje wyobrażenie o szkole, rozwiń skrzydła, wyjdź z cienia, zdobądź zawód właśnie u nas, bo Nitki to połączenie tradycji z nowoczesnością, szkoły z przyjemnością i człowieka z ulubioną pracą! - ....czytaj dalej

Drodzy Uczniowie!

 

Już starożytny filozof Arystoteles zauważył, że człowiek jest istotą społeczną, to znaczy potrzebuje kontaktu z drugim człowiekiem. Jeżeli więc w czasie obecnie panującej pandemii odczuwacie przygnębienie bądź jesteście już całą tą sytuacją poddenerwowani, to jest to całkowicie zrozumiałe (nie jesteście w tym odosobnieni, nauczycielom też nie jest łatwo).

 

Chciałabym, abyście spojrzeli na to inaczej – to pierwsza taka sytuacja w historii, że siedząc w domu, ratujecie świat. Kwarantanna służy temu, by powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa oraz ograniczyć liczbę osób przebywających w szpitalach. Służba zdrowia ma swoją pojemność, czyli liczbę pacjentów, którymi może się zająć. Przekroczenie jej sprawi, że pomocy nie otrzymają kolejne osoby, nie tylko te cierpiące na koronawirusa. Dlatego zostańcie proszę w domach i wychodźcie z nich tylko tam, gdzie naprawdę musicie np. do sklepu, pamiętając o dezynfekcji rąk oraz używaniu masek.

 

Zachęcam do dobrego wykorzystania czasu w domu. Oczywiście jako pedagog wypada mi wspomnieć o czytaniu lektur czy nauce, ale kwarantannę można wykorzystać na różne sposoby. Zresztą nauka to nie tylko to, co macie w szkole. Czy ktoś z Was chciał np. nauczyć się kiedyś grać na gitarze? Teraz jest na to idealny moment :)

 

Polecam też aktywność fizyczną, jest cała masa efektywnych ćwiczeń do wykonania w domu, bez potrzeby używania sprzętu. Macie telefony i komputery, dzwońcie do siebie i kontaktujcie się ze sobą, podtrzymujcie znajomości. Postarajcie się zadbać o swoje potrzeby społeczne, dzięki czemu na pewno poczujecie się lepiej.

 

Przypominam, że jeśli ktoś z Was chciałby otrzymać ode mnie wsparcie lub po prostu porozmawiać, to proszę dzwońcie do mnie na Skype od poniedziałku do piątku między godziną 10:00 a 12:00 (moje imię i nazwisko, awatar z kotem). Do Waszej dyspozycji są także specjaliści z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, do których możecie dzwonić na bezpłatny numer 68 387 47 00 od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-12:00.

 

Pozdrawiam serdecznie i trzymajcie się zdrowo

Wasz Pedagog szkolny

 

 

P.S. W kontekście radzenia sobie ze stresem i odosobnieniem na kwarantannie polecam te artykuły:

 

Joomla templates by a4joomla