Było zdalnie, ale twórczo

Za nami 18. edycja naszego Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania pt. „Miłość niejedno ma imię”. W tym roku, ze względu na sytuację pandemiczną, był to konkurs wyjątkowy, ponieważ odbył się w formie zdalnej i był transmitowany w relacji na żywo. Uczestnicy mogli obserwować publiczność na ekranach komputerów. Czy było łatwiej? Jak sami mówią: niekoniecznie. Stres występu był podobny, a dodatkowo jeszcze wkradły się obawy o jakość łącza internetowego. Pojawiły się jednak niespodziewane i pozytywne efekty takiej formuły. Jeden z uczestników, zresztą późniejszy zwycięzca, wziął udział w konkursie z odległego o 500 km Zakopanego, w którym przebywał na zgrupowaniu sportowym.

W Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania wzięli udział uczniowie z trzech szkół powiatowych: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 „Nitki” pod opieka organizatorki konkursu Renaty Sawickiej-Dytko i byli to: Nicola Banach, Magda Zuzanna, Kacper Walczak, Natalia Jankowska oraz Wiktoria Willimberg, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 „Spożywczak” i Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego. Uczniowie interpretowali w tym roku poezję miłosną m. in. A. Mickiewicz, K.I. Gałczyńskiego, B. Leśmiana, K. Przerwy-Tetmajera, J. Tuwima, A. Osieckiej, B. Leśmiana.

Poziom był niezwykle wyrównany, by wyłonić zwycięzcę trzeba było zorganizować dogrywkę. Ostatecznie Mistrzem Pięknego Czytania został Norbert Losiak, uczeń LO, drugie miejsce ex aequo zajęły: Emilia Kałuska z LO i Zuzanna Magda z ZSP n 2.

Nagrody zwycięzcom, ufundowane przez Radę Rodziców ZSP nr 2, wręczyła 1 czerwca honorowy patron konkursu, starosta nowosolski, Pani Iwona Brzozowska.

Medialnym patronatem był Tygodnik Krąg.

Podziękowania dla organizatorów: Pani Renaty Sawickiej-Dytko, Pani Danuty Szulc oraz Pana Jacka Fijołka.

Dziękujemy Rzecznik Powiatu Nowosolskiego za udostępnienie zdjęć z wręczenia nagród.

Joomla templates by a4joomla