Drodzy Ósmoklasiści,


przed Wami najważniejsza decyzja w dotychczasowym życiu. Wybieracie nową szkołę, często kierunek, który wpłynie na to, co będziecie robić zawodowo.
Decydujcie mądrze, tak, by być spełnionym i szczęśliwym. Co mamy do zaoferowania? Wystarczy przeczytać poniższy tekst.Przede wszystkim jesteś wyjątkowy. Zmień swoje wyobrażenie o szkole, rozwiń skrzydła, wyjdź z cienia, zdobądź zawód właśnie u nas, bo Nitki to połączenie tradycji z nowoczesnością, szkoły z przyjemnością i człowieka z ulubioną pracą!

 

 

Nitki, czyli Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli, to wyzwanie, to, wbrew powszechnej opinii, solidna edukacja, która przyniesie Ci przygodę, zaskoczenie, ale przede wszystkim świetny start w dorosłe życie.

 

Dlaczego?

 

Fakt, nie będziesz tu ślęczał nad grubymi księgami poezji, skomplikowanymi wzorami chemicznymi czy szczegółami praw fizyki. Nie oznacza to jednak, że możesz wyłączyć myślenie, wprost przeciwnie.

 

3-letnia BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

 

Tutaj los dosłownie chwycisz w swoje dłonie. Tak! poprzez maszyny, narzędzia, siłę własnych mięśni. Bo tu będziesz uczył się przez większą część konkretnej pracy, szczególnych umiejętności związanych z poszukiwanymi zawodami: piekarza, stolarza, cukiernika, elektryka, mechanika, tapicera, kominiarza, a może magazyniera-logistyka, kucharza, fotografa, krawca, sprzedawcy czy pracownika budowlanki. Tak! Wybór należy do Ciebie, Ty planujesz, my dbamy o Twoją edukację.

Zawodu uczyć się będziesz u wybranego przez Ciebie pracodawcy. Pamiętaj, z dobrymi pracodawcami, jest jak z elitarną szkołą, liczba miejsc jest ograniczona. Spiesz się zatem z wyborem, możesz skontaktować się ze szkołą, pomożemy Ci wybrać. Posiadamy odpowiednią bazę.

Pandemia nie ma żadnego wpływu na praktyki, nic w tej kwestii się nie zmieniło!

Nie masz dziś o pojęcia o tych zawodach? Nie musisz. Nikt tego na początku nie wie, najważniejsze, by podjąć wyzwanie. Wszystkiego od podstaw będziesz uczył się w branżowej szkole I stopnia. Trzy dni w szkole, dwa dni u swojego szefa, pracodawcy (sam możesz go wybrać), który nauczy Cię wszystkiego od zera i do tego od początku będzie dawał Ci co miesiąc wypłatę. Zaczniesz od 270 zł.

I tak przez trzy lata, potem egzamin i albo dalsza edukacja w dwuletniej branżowej szkole II stopnia, która da Ci tytuł technika, maturę i możliwość pójścia na studia, albo praca na pełnym etacie i start w dorosłe życie.

 

Czy będzie łatwo?

 

Tego nie wiemy… ale chętni do pracy, sprytni i dobrze obliczeni na sukces, którzy przeszli tę drogę, dziś są cenionymi fachowcami, którzy w Twoim domu kładą płytki, podłączają prąd, obcinają włosy w znanym salonie urody, gotują w Twojej ulubionej pizzerii, pieką najsmaczniejsze w mieście pączki. I mają z tego satysfakcję oraz pieniądze. Nie martwią się kryzysem, bo wiedzą, że dzięki ich umiejętnościom i właściwej szkole, dla nich pracy nie zabraknie…

 

Dla wytrwałych, ale również nastawionych na kształcenie zawodowe, mamy pięcioletnie technika dające konkretny zawód z perspektywą własnej firmy.

 

5-letnie TECHNIKUM

Technik usług fryzjerskich z innowacją kosmetyczną fryzjer i kosmetyczka w jednym

Strzyżenie, farbowanie włosów oraz projektowanie i komputerowy dobór fryzur - od tej pory piękny wygląd i doskonale podkreślona uroda będą dziełem Twoich rąk! Zawodu nauczysz się w wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt szkolnych pracowniach fryzjerskich i kosmetycznych. W tej klasie zdobędziesz dodatkowe umiejętności w zakresie zabiegów upiększających na twarz i paznokcie. Zostań doskonałym fryzjerem z umiejętnościami kosmetyczki!

 

Technik handlowiec

Na tym kierunku poznasz i zgłębisz tajniki sprzedaży, marketingu i reklamy. Od tej pory trzeba będzie na Ciebie uważać, bo będziesz w stanie wszystko nam sprzedać i do wszystkiego namówić. Handel to jedna z najbardziej dynamicznych gałęzi gospodarki. Drzwi salonów samochodowych, markowych firm odzieżowych, kosmetycznych czy farmaceutycznych po ukończeniu tego kierunku stoją przed Tobą otworem! Zostań liderem sprzedaży!

 

 

 

Joomla templates by a4joomla