ZAWÓD: TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH Z INNOWACJĄ KOSMETYCZNĄ

AU.21. Wykonywanie zabiegów fryzjerskich

AU.26 Projektowanie fryzur

1. Zadania

Technik usług fryzjerskich z innowacją kosmetyczną, to zawód dla młodych ludzi mający wyobraźnię, poczucie piękna, chęci własnego rozwoju, zaangażowania we własny look. Lubiący tworzyć z pasją nowy wizerunek dla wyjątkowych osób. Jednym z atutów jest możliwość kreowania wizażu oraz stylizacji.

Na zajęciach praktycznych w naszej szkole uczniowie uczą się kreatywności, rozwijania swoich pasji, poznają tajniki fryzjerstwa, ale także uczą się wizażu( makijażu kolorowego), pielęgnacji dłoni wraz z przedłużaniem i zdobieniem paznokci.

Podczas ćwiczeń w pracowni fryzjerskiej, uczniowie odbywają naukę obsługi i działania najnowocześniejszych aparatów fryzjerskich dostępnego na rynku. Oprócz zabiegów pielęgnacyjnych, nauki strzyżenia, czy wykonywania najnowszych technik chemicznych na włosach, uczniowie mają możliwość pogłębiać swoją wiedzę na temat najnowszych technik trychologicznych z wykorzystaniem specjalistycznej kamery do diagnozowania problemów skórnych skóry głowy, pozwalającej zbadać przyczyny wypadania włosów. Do zadań związanych z nauka fryzjerstwa należy również projektowanie fryzur za pomocą programów komputerowych przy których uczniowie uczą się stylizacji i wizualizacji sylwetki oraz personalizacji fryzur, dobranych do indywidualnych potrzeb klienta. Natomiast zajęcia z kosmetyki kolorowej i pielęgnacji dłoni , uczniowie będą odbywać w przygotowanej pracowni kosmetycznej, poznając tajniki budowy skóry, analizę kolorystyczną, typy urody jak również techniki i metody pielęgnacji oraz zdobienia paznokci.

1. Potwierdzone kwalifikacje

Uczniowie Technikum usług fryzjerskich z innowacją kosmetyczną, mają możliwość uzyskać dwie Kwalifikacje zawodowe potwierdzone Egzaminem Potwierdzającym Kwalifikacje w Zawodzie przeprowadzone przez CKE

AU.21. Wykonywanie zabiegów fryzjerskich

- wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych włosów

- strzyżenie włosów, formowanie fryzur i ondulowanie

- zmiana koloru włosów

- zagęszczenie i przedłużenie włosów

AU.26. Projektowanie fryzur

- wykonywanie projektów fryzur

- stylizacja fryzur z wykorzystaniem technik wizualizacji

3. Praktyka zawodowa

Uczniowie technikum odbywają zajęcia praktyczne w szkole podczas zajęć lekcyjnych pod okiem mistrza w zawodzie, dlatego nie muszą martwic się o znalezienie praktyki . Po drugim roku nauki uczniowie odbywają miesięczną naukę zawodu w salonie fryzjerskim , tak, aby jak najlepiej przygotować się do obsługi klienta.

4.Staże zagraniczne

Nasza szkoła realizuje projekty i staże zagraniczne w ramach miesięcznej nauki zawodu. Uczniowie wyjeżdżają na praktykę do Niemiec, Włoch, Portugali, czy Irlandii

5. Możliwość dalszej drogi kariery

Kontynuacja na wyższych uczelniach na kierunku np. kosmetologia