Strzyżenie, farbowanie włosów oraz projektowanie i komputerowy dobór fryzur  - od tej pory piękny wygląd i doskonale podkreślona uroda będą dziełem Twoich rąk!  Zawodu nauczysz się w wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt szkolnych pracowniach fryzjerskich i kosmetycznych. W tej klasie zdobędziesz dodatkowe umiejętności w zakresie zabiegów upiększających na twarz i paznokcie. Zostań doskonałym fryzjerem z umiejętnościami kosmetyczki!


A teraz szczegóły:

KWALIFIKACJE:

  • FRK.01.Wykonywanie usług fryzjerskich
  • FRK.03.Projektowanie i wykonywanie fryzur

 

1. Zadania

Technik usług fryzjerskich z innowacją kosmetyczną, to zawód dla młodych ludzi mający wyobraźnię, poczucie piękna, chęci własnego rozwoju, zaangażowania we własny look. Lubiący tworzyć z pasją nowy wizerunek dla wyjątkowych osób. Jednym z atutów jest możliwość kreowania wizażu oraz stylizacji.

Na zajęciach praktycznych w naszej szkole uczniowie uczą się kreatywności, rozwijania swoich pasji, poznają tajniki fryzjerstwa, ale także uczą się wizażu( makijażu kolorowego), pielęgnacji dłoni wraz z przedłużaniem i zdobieniem paznokci.

Podczas ćwiczeń w pracowni fryzjerskiej, uczniowie odbywają naukę obsługi i działania najnowocześniejszych aparatów fryzjerskich dostępnego na rynku. Oprócz zabiegów pielęgnacyjnych, nauki strzyżenia, czy wykonywania najnowszych technik chemicznych na włosach, uczniowie mają możliwość pogłębiać swoją wiedzę na temat najnowszych technik trychologicznych z wykorzystaniem specjalistycznej kamery do diagnozowania problemów skórnych skóry głowy, pozwalającej zbadać przyczyny wypadania włosów. Do zadań związanych z nauka fryzjerstwa należy również projektowanie fryzur za pomocą programów komputerowych przy których uczniowie uczą się stylizacji i wizualizacji sylwetki oraz personalizacji fryzur, dobranych do indywidualnych potrzeb klienta. Natomiast zajęcia z kosmetyki kolorowej i pielęgnacji dłoni , uczniowie będą odbywać w przygotowanej pracowni kosmetycznej, poznając tajniki budowy skóry, analizę kolorystyczną, typy urody jak również techniki i metody pielęgnacji oraz zdobienia paznokci.

2. Potwierdzone kwalifikacje

Uczniowie Technikum usług fryzjerskich z innowacją kosmetyczną, mają możliwość uzyskać dwie Kwalifikacje zawodowe potwierdzone Egzaminem Potwierdzającym Kwalifikacje w Zawodzie przeprowadzone przez CKE

AU.21. Wykonywanie zabiegów fryzjerskich

- wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych włosów

- strzyżenie włosów, formowanie fryzur i ondulowanie

- zmiana koloru włosów

- zagęszczenie i przedłużenie włosów

AU.26. Projektowanie fryzur

- wykonywanie projektów fryzur

- stylizacja fryzur z wykorzystaniem technik wizualizacji

3. Praktyka zawodowa

Uczniowie technikum odbywają zajęcia praktyczne w szkole podczas zajęć lekcyjnych pod okiem mistrza w zawodzie, dlatego nie muszą martwic się o znalezienie praktyki . Po drugim roku nauki uczniowie odbywają miesięczną naukę zawodu w salonie fryzjerskim , tak, aby jak najlepiej przygotować się do obsługi klienta.

4.Staże zagraniczne

https://www.confartigianatovicenza.it/venti-giovani-polacchi-in-stage-a-bassano-da-acconciatori-e-un-elettrauto/

Nasza szkoła realizuje projekty i staże zagraniczne w ramach miesięcznej nauki zawodu. Uczniowie wyjeżdżają na praktykę do Niemiec, Włoch, Portugali, czy Irlandii

5. Możliwość dalszej drogi kariery

Kontynuacja na wyższych uczelniach na kierunku np. kosmetologia

6. Zatrudnienie

Zawód fryzjer jest w dzisiejszych czasach zawodem deficytowym, bez problemu każdy absolwent znajdzie zatrudnienie w :

  • salonie fryzjerskim damsko-męskim

  • salonie fryzjersko- kosmetycznym

  • sklepach z branżą fryzjersko- kosmetyczną

  • gabinetów odnowy biologicznej

  • teatrach

  • własna działalność

 

przygotowała

Iwona Frankowska

Joomla templates by a4joomla