ZAWÓD : FRYZJER SZKOŁA BRANŻOWA

KWALIFIKACJA : 514101

1. ZADANIA

Fryzjer w dzisiejszych czasach nazywany jest stylistą fryzur. To nie tylko rzemieślnik wykonujący kreatywny i pełen pasji zawód, to stylista piękna zaangażowany w dbanie o wizerunek każdej osoby.

Uczeń naszej szkoły wybierając ten kierunek nastawiony jest na konkretny zawód w szkole branżowej I stopnia. Szkoła branżowa, to świetna alternatywa dla uczniów, którzy chcą poznać tajniki pracy bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Celem kształcenia zawodowego jest przygotowanie uczących się do życia w warunkach współczesnego świata, wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy.

1. KWALIFIKACJE

Uczeń szkoły branżowej odbywa zajęcia praktyczne w wybranym przez siebie salonie fryzjerskim. Nauka przedmiotów ogólnych i przedmiotów zawodowych odbywa się w szkole:

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie fryzjer będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1) wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych włosów;

2) wykonywania zabiegów chemicznych włosów;

3) wykonywania strzyżenia włosów;

4) wykonywania stylizacji fryzur.

Po ukończonej szkole nasz uczeń zdobywa kwalifikacje czeladnicze

3.PRAKTYKA ZAWODOWA

• 3 dni nauki

• 2 dni praktycznej nauki zawodu