Pasjonujesz się motoryzacją ? Lubisz majsterkować ? Szukasz zawodu, który zapewni Ci stabilne zatrudnienie po ukończeniu szkoły i zagwarantuje atrakcyjne zarobki ? Rozpocznij swoją przygodę zawodową w 3 letniej szkole branżowej I stopnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli i zostań
mechanikiem pojazdów samochodowych.
W trakcie nauki zdobędziesz takie umiejętności jak posługiwanie się przyrządami diagnostycznymi, nauczysz się obsługi technicznej pojazdów, określisz stan techniczny zespołów pojazdów, będziesz umiał usunąć usterki techniczne pojazdów itp.
Praktyczną naukę zawodu odbędziesz w warunkach rzeczywistych w samodzielnie wybranym przez siebie serwisie co zdecydowanie umożliwi Ci zdobywanie wiedzy i umiejętności przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, sprzętu oraz oprogramowania w bardzo szybko rozwijającej się branży motoryzacyjnej. Rozpoczynając naukę w szkole branżowej I stopnia zaczniesz zarabiać pieniądze, dzięki którym będziesz mógł planować swoje finanse.

W czasie nauki możesz za darmo zdobyć prawo jazdy kategorii B.

Po ukończeniu branżowej szkoły I stopnia możesz kontynuować naukę w szkole branżowej II stopnia lub liceum ogólnokształcącym. Pracę w zawodzie mechanika pojazdów samochodowych znajdziesz m.in. w warsztatach naprawczych pojazdów samochodowych, salonach obsługi i sprzedaży samochodów, stacjach diagnostyki pojazdów, firmach sprzedających części samochodowe i materiały eksploatacyjne. Jeżeli jesteś osobą przedsiębiorczą możesz również założyć „własną firmę”.

Joomla templates by a4joomla