Technik przemysłu mody

 

Naucz się projektować ubrania przy użyciu najnowocześniejszych programów komputerowych, bądź stylistą i kreatorem mody w jednym. Od tej pory to Ty będziesz decydować, w co się ubierzesz.
To kierunek nawiązujący do bogatej tradycji „Nitek” w zakresie kształcenia fachowców przemysłu odzieżowego. Tutaj nauczysz się projektowania i stylizacji ubiorów, ich wykonywania, odpowiedniego doboru tkanin i dodatków, obsługi programów komputerowych do projektowania odzieży. To pierwszy krok do stworzenia własnej kolekcji ubrań. Nauczymy Cię zasad działania własnej firmy odzieżowej.
 
A teraz szczegóły:
Zaplanowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli działania zakładają uruchomienie technika przemysłu mody z elementami wizażu.

Absolwent szkoły kształcącej w tym zawodzie będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
    a) projektowania wyrobów odzieżowych;
    b) opracowania dokumentacji wyrobów odzieżowych;
    c) wytwarzanie wyrobów odzieżowych;
    d) organizowania i kontrolowania procesów wytwarzania wyrobów odzieżowych;
    e) prowadzenie działań związanych z marketingiem mody.

W celu zdobycia tytułu technika przemysłu mody trzeba zdać egzaminy potwierdzające dwie kwalifikacje w zawodzie:

  • MOD.03. Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych
  • MOD.11. Organizacja procesów wytwarzania wyrobów odzieżowych.


        Reforma szkolnictwa zawodowego daje możliwości zdobywania młodym technikom dodatkowych umiejętności i w związku z tym ZSP nr 2 proponuje uczniom tego kierunku elementy wizażu, który w połączeniu z projektowaniem ubioru dla konkretnego klienta pozwoli stworzyć pełny i estetyczny wizerunek. Jednocześnie będzie to dodatkowym punktem uatrakcyjniającym ten bardzo deficytowy w naszym powiecie zawód.

    W żadnej ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Nowosolskiego nie został ten kierunek utworzony. Zwiększenie oferty kształcenia przyczyni się do uatrakcyjnienia nauczanych zawodów, tym bardziej że zawód technik przemysłu mody jest jednym z zawodów przyszłości. Na rynku pracy brakuje specjalistów w dziedzinie: modelowania, projektowania i szycia oraz reklamowania mody.
    Duże zainteresowanie tym kierunkiem wykazali przedsiębiorcy, z którymi zostały podpisane umowy partnerskie - „OMNI MODO” Nowa Sól ul. Chrobrego 1a – Bogumiła Ulanowska oraz High Type Nowa Sól, ul. Kościuszki 3.
Joomla templates by a4joomla