Melioracja to nie jest kopanie rowów! Słowo pochodzi od słowa Meglio i znaczy "lepszy, najlepszy."

Technik Inżynierii środowiska i meliorant zajmują się takim formowaniem przestrzeni i natury, aby na tej pięknej ziemi dało się żyć. Czasami jest to osuszanie malaryczny terenów, czasami dokładnie odwrotnie. Kiedy do życia potrzebny jest park, inżynier środowiska zajmie się budową parku, kiedy jest zbyt sucho, wybuduje studnię - choćby jak na banerze wyżej.

Inżynier środowiska to osoba, który posiada odpowiednią technologię, by zachować równowagę między człowiekiem, a resztą stworzeń.

 

Co możesz robić po tej szkole?

Możesz....

.

Technik Stylista

zupełnie inny, nowy kierunek

 

Technik stylista to inaczej doradca, kreator wizerunku. Ma zaprojektować, wykonać ubranie, uczesać i przygotować makijaż konkretnej osobie. Stylista podpowie, jakie kolory, wzory, tkaniny, fasony będą najodpowiedniejsze dla danego typu urody i figury. To projektant, krawiec, fryzjer i kosmetyczka w jednym.

Jeszcze kilka lat temu zawód stylisty zarezerwowany był wyłącznie dla elitarnego grona odbiorców świata polityki i show-biznesu. Dziś, przede wszystkim dzięki nośnikom typu facebook czy wszelkiego rodzaju blogom modowym, to dziedzina dostępna dla wszystkich, a głównie młodych, twórczych, otwartych ludzi, którzy chcą i potrafią promować swój punkt widzenia dotyczący dobrze ubranego, uczesanego i doskonale prezentującego się człowieka.

Wygląd i prezencja we współczesnym świecie potrafią i decydują o sukcesie nie tylko zawodowym, ale i osobistym. Dlatego zapotrzebowanie na doradców w tym zakresie jest ogromne i stąd pomysł na utworzenie nowego kierunku, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu rynkowemu na tego typu usługi.

 

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik stylista powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

  1. projektowania i tworzenie wyrobów odzieżowych;

  2. projektowanie fryzur;

3) prowadzenia analizy kolorystycznej typu urody;

4) korygowania niedoskonałości urody i sylwetki;

5) dobierania ubioru, dodatków, fryzur i makijażu do sylwetki klienta i okazji;

6) opracowywania dokumentacji wyrobów odzieżowych;

7) dobieranie materiałów i wykonanie modeli;

8) obsługiwanie maszyn i urządzeń stosowanych podczas wytwarzania wyrobów odzieżowych.

W zawodzie technik stylista wyodrębniono 2 kwalifikacje:

A.71 projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych

A.23 projektowanie fryzur.

Pracy w zawodzie stylisty można szukać w przedsiębiorstwach projektujących i wytwarzających ubrania, salonach odzieżowych, agencjach modelek, telewizji, prasie, teatrze, agencjach reklamowych czy public relations, salonach kosmetycznych. Jest również szansa na samozatrudnienie, stworzenie własnej marki, która podbije Polskę i świat.

Technikum Budownictwa Wodnego jest pokrewne w stosunku do Technika Inżynierii Srodowiska. Woda to najistotniejszy element środowiska człowieka.

W najbliższym czasie rozpocznie się regulacja Odry. Ma być przywrócona drożność tej rzeki dla transportu rzecznego. Na cel ten przeznaczono gigantyczne środki i mówiąc prostym językiem: Będzie w tym zawodzie praca i będzie możliwość bardzo dobrze zarobić.

 

Budownictwo Wodne...

Plan Regulacji Odry, Gwarancja dobrze płatnej pracy do minimum 2030

 

.

 

70 lat temu "Nitki" zaczęły kształcić młodzież na potrzeby nowosolskiej fabryki nici "ODRA". To dlatego na "Nitki" mówi się "Nitki". Obecnie szkoła najbardziej kojarzy się z fryzjerstwem, i kto wie, może powinna się nazywać "Fale, Loki, Kokardki"?

Kim można zostać po tej szkole?

Odpowiedź wydaje się bardzo prosta: możesz zostać fryzjerem. Ale gdyby odpowiedź była tak prosta, tego pytania nie było.

Technikum fryzjerskie to technikum jak każde inne - kończy się maturą. Matura otwiera drzwi na studia i - jeśli ją zdasz - świat magistrów, inżynierów, lekarzy i prawników czeka na Ciebie z otwartymi ramionami. Jeśli jednak jej nie zdasz, możesz zacząć przygodę w zawodzie fryzjera. Między innymi to odróżnia technikum od liceum, gdzie maturę po prostu zdać musisz!

Fryzjerstwo to nie tylko włosy!

Kiedy już zdecydujesz się na naukę w naszym technikum, prędzej czy później dostaniesz do ręki ołówek i przyjdzie Ci projektować: dobierać fryzurę do twarzy, dobierać fryzurę do figury, dobierać ubranie do fryzury. Będziesz zajmować się stylizacją! Mało tego, dostaniesz do ręki mikroskop i zajmiesz się trychologią. Będziesz się uczył o chorobach włosów, chorobach skóry, poznasz środki, które mogą pomóc, dowiesz się, kiedy będzie konieczne skorzystać z pomocy lekarza.

Kosmetologia

Obecnie nie ma czegoś takiego jak technik kosmetolog. Nie istnieje taki typ szkoły. Jest kilka miejsc, gdzie można uczyć się kosmetologii w ramach eksperymentu edukacyjnego. Kosmetologii można się uczyć w szkole pomaturalnej.

Tymczasem fryzjerstwo w sposób naturalny łączy się z kosmetologią. Ucząc się fryzjerstwa przygotujesz się do kosmetologii. Nasza szkoła posiada już odpowiednie pracownie. Jesteśmy świadomi, że nie każdy po naszej szkole będzie pracował w zawodzie i staramy się dać naszym uczniom jak najszersze wykształcenie praktyczne.

Podkategorie

Joomla templates by a4joomla