XVIII FINAŁ WOśP

10 stycznia 2010r. odbył się XVIII Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego finału po raz kolejny zbieraliśmy pieniądze dla dzieci z chorobami onkologicznymi, na wczesne wykrywanie nowotworów i doposażenie klinik onkologicznych w sprzęt wysokospecjalistyczny.

Każdy Finał Orkiestry pokazywał, że jej przesłanie nie jest obce nauczycielom i uczniom naszej szkoły, którzy zawsze starają się pomów jak tylko potrafią tym, którzy tej pomocy potrzebują. Pomimo niesprzyjającej aury było wspaniale, hucznie, pięknie, bo nikt nie zawiódł. Przybyli wolontariusze, którzy kilka godzin zbierali pieniądze do puszek, zmarznięci ale szczęśliwi przynosili swoje "zdobycze" do sztabu WOśP przy ZSP nr 2. Nie zawiodło również grono pedagogiczne, przede wszystkim dyrekcja, która wspierała, pomagała i służyła radą oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.

W celu zorganizowania XVIII Finału WOśP został powołany Sztab przy ZSP nr 2:

Renata Sawicka-Dytko
Barbara Wachowska
Bogusława Kiziok
Leszek Świderski

Nauczyciele zaangażowani w organizację XVIII Finału wyłonili wolontariuszy, kwestujących na ulicach Nowej Soli i Otynia, zorganizowali imprezę w Sali Kongresowej "OPERA", zgromadzili produkty potrzebne do przyrządzenia grochówki, nawiązali współpracę z wieloma firmami i osobami prywatnymi, które wsparły XVIII edycję WOśP.

Już od wczesnych godzin porannych wolontariusze pojawili się na ulicach miasta. Bezpośrednio w kwestę włączyło się 90 osób, które wcześniej zostały odpowiednio przeszkolone przez policjantów w kwestii bezpieczeństwa.

Warunki w tym dniu były wyjątkowo trudne, ponieważ było zimno i mokro, a na ulicach Nowej Soli i Otynia pusto. Pomimo tego młodzież kwestowała do późnych godzin popołudniowych i spisała się na medal, przynosząc do Sztabu kwotę 7159zł.

Po południu odbyła się w Sali Kongresowej "OPERA" impreza, w programie której znalazło się szereg atrakcji dla mieszkańców miasta. Na scenie "Opery" wystąpił zespół bluesowy "Za fcześnie fstałem", swoje umiejętności zaprezentowali tancerze ze Szkoły Tańca "Grajca", wystąpiła uczennica naszej szkoły Amelka Matląg, która pokazała swoje umiejętności wokalne, popis swoich umiejętności tanecznych dała również młodzież z zespołów "Tiga" i "Gamix", wystąpili sportowcy z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Olimp". Atrakcją tegorocznego Finału był pokaz sukien ślubnych i wieczorowych, w którym wystąpili uczniowie naszej szkoły. Zabawę dzieciom uatrakcyjniła grupa "Joy-Dor-Kołodko".

Występy artystów i sportowców połączone były z licytacją, która zasiliła konto zbiórki podczas WOśP. W czasie licytacji, i często w gorącej i pełnej napięcia atmosferze, umiejętnie podgrzewanej przez prowadzących - Jacka Garbowicza i Aleksandra Karimow, mieszkańcy Nowej Soli udowodnili kolejny raz, że popierają wprowadzoną już osiemnasty raz akcję nie szczędząc przysłowiowego grosza.

W tym roku do naszego Finału dołączył również Gminny Ośrodek Kultury w Otyniu, wolontariusze kwestowali na ulicach Bobrownik i Modrzycy, konto zbiórki zasiliły pieniądze z licytacji i kiermaszu, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Otyniu.

Całkowity dochód imprezy to kwota 13683 złote.

Tegoroczny Finał WOśP należy uznać za pomyślny. Po pierwsze: udało się przygotować finał pod względem organizacyjnym, szczęśliwie nikomu nic się nie stało i nie było incydentów, które mogłyby rzucić cień na prowadzoną przez cały dzień akcję, udało się przygotować taki program artystyczny, który podobał się biorącym udział w koncercie, a przede wszystkim udało nam się zebrać więcej niż w ubiegłym roku, co przy tej pogodzie, która towarzyszyła nam 10 stycznia należy uznać za sukces. Nie tylko zebraliśmy środki niezbędne na zakup sprzętu medycznego dla śmiertelnie chorych dzieci, lecz także mogliśmy pokazać, że potrafimy zjednoczyć się w słusznej sprawie.

R.S-D


admin 2010-03-04 13:08:11 CET