Dzisiaj zawitał do naszej szkoły pan dr Łukasz Janeczek pracownik naukowy Uniwersytetu Zielonogórskiego, przeniósł nas w czasy Józefa Piłsudskiego i w sposób bardzo obrazowy przedstawił nam udział " Błękitnej Armii" gen. Józefa Hallera w walce o niepodległą Polskę.
Wcześniej gościliśmy pana dr hab. Ireneusza Wojewódzkiego, który wprowadził nas w sytuację Polski w czasie pierwszej wojny światowej oraz pana dr hab. Dariusza Fabisza, który omówił dwie wybitne postacie historyczne mowa o Józefie Piłsudskim i Romanie Dmowskim czyli dwie wizje odrodzonej Polski. Wszyscy wymienieni panowie na co dzień pracują na Uniwersytecie Zielonogórskim i pomimo tak napiętego grafiku znajdują dla nas czas.
 
    

 20 – 24 SIERPNIA 2018 R.

 

 

20.08.2018r.

Język polski

Język angielski

Historia i społeczeństwo

Chemia

 

21.08.2018r.

Matematyka

Informatyka

Geografia

 

22.08.2018r.

Technologia napraw elektrycznych

Technologia. Napraw pojazdów

Działalność gospodarcza w jednostce organizacyjnej

 

23.08.2018r.

Podstawy prawa administracyjnego

Podstawy prawa cywilnego

 

24.08.2018r.

Wykonywanie pracy biurowej

 

Egzaminy rozpoczynają się o godz. 10.00

27 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli odbyło się Śniadanie Biznesowe. To wspólna inicjatywa Starostwa Nowosolskiego i „Nitek”, której głównym celem była dyskusja na temat pozyskania absolwentów gimnazjów dla zawodów rzemieślniczych.
Spotkanie zgromadziło wielu lokalnych pracodawców, przedstawicieli starostwa, delegacji Powiatowego Urzędu Pracy, Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej, nowosolskich cechów oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowej Soli.

Joomla templates by a4joomla