Pierwsza w województwie lubuskim w ramach NFZ
Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży w Nowej Soli
ul. Kupiecka 17
tel. 669 132 411

Celem poradni jest udzielanie profesjonalnej pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej oraz środowiskowej dzieciom i młodzieży, które borykają się z różnymi zaburzeniami zdrowia psychicznego oraz ich rodzin.

Wizyty odbywają się bez skierowania w ramach NFZ.

OGŁOSZENIE

Uprzejmie informujemy, że od 6 kwietnia 2020r. na terenie miasta Nowej Soli,

rozpoczął działalność leczniczą

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologiczno-Psychoterapeutycznej

dla Dzieci i Młodzieży

w ramach I poziomu referencyjnego


W nowo powstałej poradni, na podstawie umowy z NFZ, najmłodsi pacjenci otrzymają opiekę wykwalifikowanej kadry: psychologa, psychoterapeuty i terapeuty środowiskowego. Z opieki mogą korzystać dzieci, które borykają się z różnymi zaburzeniami zarówno zachowania, jak i emocjonalnymi, ale nie wymagają interwencji psychiatry. Otrzymają one pomoc ekspercką bez konieczności przedkładania skierowania lekarskiego, blisko ich miejsca zamieszkania.

 

Poradnia nastawiona jest na wspieranie rodziny oraz skuteczną wymianę informacji w opiece nad dzieckiem z instytucjami działającymi na rzecz dziecka: szkołą, poradnią psychologiczno-pedagogiczną, ośrodkiem pomocy społecznej i innymi instytucjami związanymi z dzieckiem.
Tutaj swoją terapię mogą kontynuować również pacjenci, którzy opuścili szpital psychiatryczny i potrzebują dalszych oddziaływań terapeutycznych.

 

Z uwagi na obecnie trwający stan epidemii, porady, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, udzielane są z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych. Osoby, które nie zdecydują się na taką formę prowadzenia terapii, zostaną wpisane na listę. Świadczenia zostaną zrealizowane niezwłocznie po ustaniu zagrożenia związanego z epidemią.

 

 

Kontakt:

Telefon 669132411 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 -14.00).

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Filia nr1 w Nowej Soli, ul. Kupiecka 17.

Drodzy Uczniowie!

 

Już starożytny filozof Arystoteles zauważył, że człowiek jest istotą społeczną, to znaczy potrzebuje kontaktu z drugim człowiekiem. Jeżeli więc w czasie obecnie panującej pandemii odczuwacie przygnębienie bądź jesteście już całą tą sytuacją poddenerwowani, to jest to całkowicie zrozumiałe (nie jesteście w tym odosobnieni, nauczycielom też nie jest łatwo).

 

Chciałabym, abyście spojrzeli na to inaczej – to pierwsza taka sytuacja w historii, że siedząc w domu, ratujecie świat. Kwarantanna służy temu, by powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa oraz ograniczyć liczbę osób przebywających w szpitalach. Służba zdrowia ma swoją pojemność, czyli liczbę pacjentów, którymi może się zająć. Przekroczenie jej sprawi, że pomocy nie otrzymają kolejne osoby, nie tylko te cierpiące na koronawirusa. Dlatego zostańcie proszę w domach i wychodźcie z nich tylko tam, gdzie naprawdę musicie np. do sklepu, pamiętając o dezynfekcji rąk oraz używaniu masek.

 

Zachęcam do dobrego wykorzystania czasu w domu. Oczywiście jako pedagog wypada mi wspomnieć o czytaniu lektur czy nauce, ale kwarantannę można wykorzystać na różne sposoby. Zresztą nauka to nie tylko to, co macie w szkole. Czy ktoś z Was chciał np. nauczyć się kiedyś grać na gitarze? Teraz jest na to idealny moment :)

 

Polecam też aktywność fizyczną, jest cała masa efektywnych ćwiczeń do wykonania w domu, bez potrzeby używania sprzętu. Macie telefony i komputery, dzwońcie do siebie i kontaktujcie się ze sobą, podtrzymujcie znajomości. Postarajcie się zadbać o swoje potrzeby społeczne, dzięki czemu na pewno poczujecie się lepiej.

 

Przypominam, że jeśli ktoś z Was chciałby otrzymać ode mnie wsparcie lub po prostu porozmawiać, to proszę dzwońcie do mnie na Skype od poniedziałku do piątku między godziną 10:00 a 12:00 (moje imię i nazwisko, awatar z kotem). Do Waszej dyspozycji są także specjaliści z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, do których możecie dzwonić na bezpłatny numer 68 387 47 00 od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-12:00.

 

Pozdrawiam serdecznie i trzymajcie się zdrowo

Wasz Pedagog szkolny

 

 

P.S. W kontekście radzenia sobie ze stresem i odosobnieniem na kwarantannie polecam te artykuły:

 

Falubazowy Mikołaj  wraz z naszymi Nitkowymi śnieżynkami Nicolą i Wiktorią dotarł dziś do nowosolskiego szpitala, co wywołało uśmiech i radość wśród dzieci małych i tych większych... Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dzieci choć na chwilę zapomniały o chorobie. 
Joomla templates by a4joomla