Drukuj
Kategoria: 2019-20
Odsłony: 247

OGŁOSZENIE

Uprzejmie informujemy, że od 6 kwietnia 2020r. na terenie miasta Nowej Soli,

rozpoczął działalność leczniczą

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologiczno-Psychoterapeutycznej

dla Dzieci i Młodzieży

w ramach I poziomu referencyjnego


W nowo powstałej poradni, na podstawie umowy z NFZ, najmłodsi pacjenci otrzymają opiekę wykwalifikowanej kadry: psychologa, psychoterapeuty i terapeuty środowiskowego. Z opieki mogą korzystać dzieci, które borykają się z różnymi zaburzeniami zarówno zachowania, jak i emocjonalnymi, ale nie wymagają interwencji psychiatry. Otrzymają one pomoc ekspercką bez konieczności przedkładania skierowania lekarskiego, blisko ich miejsca zamieszkania.

 

Poradnia nastawiona jest na wspieranie rodziny oraz skuteczną wymianę informacji w opiece nad dzieckiem z instytucjami działającymi na rzecz dziecka: szkołą, poradnią psychologiczno-pedagogiczną, ośrodkiem pomocy społecznej i innymi instytucjami związanymi z dzieckiem.
Tutaj swoją terapię mogą kontynuować również pacjenci, którzy opuścili szpital psychiatryczny i potrzebują dalszych oddziaływań terapeutycznych.

 

Z uwagi na obecnie trwający stan epidemii, porady, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, udzielane są z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych. Osoby, które nie zdecydują się na taką formę prowadzenia terapii, zostaną wpisane na listę. Świadczenia zostaną zrealizowane niezwłocznie po ustaniu zagrożenia związanego z epidemią.

 

 

Kontakt:

Telefon 669132411 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 -14.00).

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Filia nr1 w Nowej Soli, ul. Kupiecka 17.