Designed by Freepik

Drodzy Ósmoklasiści,


przed Wami najważniejsza decyzja w dotychczasowym życiu. Wybieracie nową szkołę, często kierunek, który wpłynie na to, co będziecie robić zawodowo.
Decydujcie mądrze, tak, by być spełnionym i szczęśliwym. Co mamy do zaoferowania? Wystarczy przeczytać poniższy tekst.Przede wszystkim jesteś wyjątkowy. Zmień swoje wyobrażenie o szkole, rozwiń skrzydła, wyjdź z cienia, zdobądź zawód właśnie u nas, bo Nitki to połączenie tradycji z nowoczesnością, szkoły z przyjemnością i człowieka z ulubioną pracą! - ....czytaj dalej

Na stronie http://zsp2-nitki.pl/moodle/ możesz przekonać się, czy zdałeś, o ile pamiętasz swoje odpowiedzi, lub czy zdałbyś maturę pisemną z języka niemieckiego w 2021 roku.

użytkownik: abi2021

hasło: Abi2021!

 

Oczywiście to tylko zabawa i nie ma żadnej gwarancji, że sam zrobiłem ten test poprawnie :) Na stronie OKE wciąż nie ma oficjalnego klucza, bo...póki nie zostanie sprawdzona określona partia prac maturalnych, taki klucz po prostu nie istnieje. Są ku temu powody!

Jeżeli ktoś ma ochotę, to może sobie zobaczyć przykład wykorzystania platformy moodle. 

Test zostanie wyłączony 1 czerwca 2021!

Powyższa metoda ma pewną wadę, jeśli na test wejdzie kilka osób jednocześnie. Dlatego polecam założenie konta. Potem wchodzimy na strona główna, ABI 2021 i klikamy na zapisz mnie.

HARMONOGRAM NASZEJ MATURY

2021


Drodzy Maturzyści,
na egzamin przychodzicie 40 minut przed jego rozpoczęciem, w maseczkach, z dowodem osobistym, z czarnym długopisem ( na matematykę z kalkulatorem prostym ). Opcjonalnie możecie mieć ze sobą małą butelkę wody.

Wszystkie egzaminy piszemy na małej sali gimnastycznej przy ul. Wrocławskiej 33 a, wejście do budynku A

Harmonogram matury 2021:

4 maja godz. 9.00
język polski - podstawa

5 maja godz. 9.00
matematyka - podstawa

6 maja godz. 9.00
język angielski - podstawa

7 maja godz. 9.00
język angielski- rozszerzenie

10 maja godz. 9.00
język polski - rozszerzenie

11 maja godz. 9.00
matematyka - rozszerzenie

11 maja godz. 14.00
WOS - rozszerzenie

13 maja godz. 9.00
geografia - rozszerzenie

13 maja godz. 14.00

język niemiecki - podstawa

Powodzenia!

PAMIĘTAMY

 

Dziś przypada 78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.

Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną “Żonkile”. Akcja ma na celu propagowanie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim.

Żonkil stał się symbolem pamięci wydarzeń z wiosny 1943 r. dzięki ostatniemu przywódcy zrywu Markowi Edelmanowi, który co roku składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta w rocznicę wybuchu powstania.

Drodzy uczniowie, nauczyciele i przyjaciele szkoły w linku znajdziecie filmiki edukacyjne oraz wiele informacji dotyczących obchodów rocznicowych organizowanych przez muzeum POLIN. Znajdziecie tam również szablon oraz instrukcję do samodzielnego wykonania żonkila – symbolu powstania w gettcie warszawskim

 

https://www.polin.pl/pl/akcja-zonkile-2021-szkoly-biblioteki-instytucje?fbclid=IwAR2oAiC60NCbFYw1Sw7Tf5XjfxPi2vBEc8ogb0i9GLTMrRv7OtYNRQVfupk

Konkurs rowerowy o nagrodę Dyrektora Szkoły oraz 6 z wychowania fizycznegoKażdy uczeń,  aby zostać uczestnikiem konkursu, musi pobrać  darmową aplikację AKTYWNE MIASTA. Aplikację należy pobrać jak najszybciej, ponieważ konkurs trwa już od 21 marca a zakończy się 21 maja.

Zwycięży uczeń naszej szkoły, który pobierze aplikację, zarejestruje się w grupie Nowa Sól, ZSP 2 i „wykręci” największą ilość kilometrów. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniach 1- 3 czerwca.  

Trasy rowerowe czekają na Ciebie!!!

Pamiętaj „Ruch zastąpi prawie każdy lek, podczas gdy żaden lek nie zastąpi ruchu” (W. Oczko).

Joomla templates by a4joomla