Designed by Freepik

Drodzy Ósmoklasiści,


przed Wami najważniejsza decyzja w dotychczasowym życiu. Wybieracie nową szkołę, często kierunek, który wpłynie na to, co będziecie robić zawodowo.
Decydujcie mądrze, tak, by być spełnionym i szczęśliwym. Co mamy do zaoferowania? Wystarczy przeczytać poniższy tekst.Przede wszystkim jesteś wyjątkowy. Zmień swoje wyobrażenie o szkole, rozwiń skrzydła, wyjdź z cienia, zdobądź zawód właśnie u nas, bo Nitki to połączenie tradycji z nowoczesnością, szkoły z przyjemnością i człowieka z ulubioną pracą! - ....czytaj dalej

PAMIĘTAMY

 

Dziś przypada 78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.

Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną “Żonkile”. Akcja ma na celu propagowanie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim.

Żonkil stał się symbolem pamięci wydarzeń z wiosny 1943 r. dzięki ostatniemu przywódcy zrywu Markowi Edelmanowi, który co roku składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta w rocznicę wybuchu powstania.

Drodzy uczniowie, nauczyciele i przyjaciele szkoły w linku znajdziecie filmiki edukacyjne oraz wiele informacji dotyczących obchodów rocznicowych organizowanych przez muzeum POLIN. Znajdziecie tam również szablon oraz instrukcję do samodzielnego wykonania żonkila – symbolu powstania w gettcie warszawskim

 

https://www.polin.pl/pl/akcja-zonkile-2021-szkoly-biblioteki-instytucje?fbclid=IwAR2oAiC60NCbFYw1Sw7Tf5XjfxPi2vBEc8ogb0i9GLTMrRv7OtYNRQVfupk

Joomla templates by a4joomla